Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 3 Grudnia 2020

Imieniny

Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Mammobus LUX MED – bezpłatne badania mammograficzne

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Rogóźno – 21 listopada 2018 przy Urzędzie Gminy, Rogóźno 91b

Badanie jest bezpłatne – regulowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: 

- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach programu - lub otrzymały wyniki ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi  matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2)

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie  na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2018-11-06

« wstecz

baner toplayer
covid-19