Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 3 Grudnia 2020

Imieniny

Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Konkurs Strażacki

Trwa trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów,, FLORIANY 2019 ”, organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika ,,Strażak”.

Celem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz nagradzanie działań OSP na rzecz bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń. Ideą konkursu jest także podnoszenie jakości życia mieszkańców w małych ojczyznach, integracji i przeciw działania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

 Projekty nagradzane będą w dwóch grupach tj. realizowane przez ochotnicze straże pożarne samodzielnie oraz wspólnie z partnerami (samorządami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami ). W tegorocznej edycji FLORIANÓW można składać projekty w dwunastu kategoriach konkursowych, które odzwierciedlą szerokie spectrum społecznej działalności OSP poczynając od poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności, przez kultywowanie tradycji, rozwój turystyki, ochronę środowiska i edukację po aktywizowanie seniorów, czy dbanie o estetykę przestrzeni publicznej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2019 roku. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.floriany.pl.

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2019-01-29

« wstecz

baner toplayer
covid-19