Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 22 Listopada 2017

Imieniny

Cecylii, Marka, Stefana

Menu

Nawigacja

Z życia powiatu   /   Edukacja ekologiczna   /  

Odnosniki

GŁOSY PTAKÓW

Zmiana harmonogramu Powiatowego Turnieju Ekologicznego

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 17 listopada mija termin zgłaszania uczestników finału XI Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i upominków uczestnikom odbędzie się w późniejszym terminie, który uzgodniony i podany zostanie w dniu finału, czyli 23 listopada. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

Z wizytą w Starostwie

W dniu dzisiejszym, tj. 7 listopada w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu gościliśmy uczniów klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu

XI Powiatowy Turniej Ekologiczny

Starostwo Powiatowe w Grudziądzu wraz ze współorganizatorami zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz z miasta Grudziądza do udziału w XI Powiatowym Turnieju Ekologicznym. Finał Turnieju odbędzie się 23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu. W załączeniu regulamin i karty zgłoszenia uczestników.

X Rajd Śladami Pana Samochodzika

Na terenie gminy Radzyń Chełminski w miniony weekend (22-24 września) odbył się X Harcerski Rajd Przyrodniczo-Historyczny "Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy". Współorganizatorem imprezy (i współinicjatorem sprzed 10 laty) jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

XI Powiatowe Warsztaty Ekologiczne

Już po raz jedenasty na terenie powiatu grudziądzkiego odbyły się Powiatowe Warsztaty Ekologiczne. Najpierw, w piątek i sobotę 12 i 13 maja młodzież reprezentująca 17 szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu spotkała się w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Świeciu nad Osą i przeszła szkolenie pod kierunkiem doświadczonych przyrodników.

Warsztaty dla nauczycieli

W miniony weekend odbyły się, zorganizowanie wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu warsztaty ekologiczne "Nauka przyrody w terenie".

"1000 drzew na minutę"

W piątek, 7 kwietnia na terenie leśnictwa Biały Bór odbyła się akcja edukacyjna pod nazwą "1000 drzew na minutę". Zorganizowało ją Nadleśnictwo Jamy

Głosuj na dąb „Józef”!

Reprezentant naszego kraju, dąb „Józef” z Wiśniowej, który zdobył tytuł Drzewa Roku 2016 w Polsce, startuje w Konkursie Europejskim „Drzewo Roku 2017”. Zwycięzca finału konkursu europejskiego zostanie wyłoniony w głosowaniu internetowym, które trwa od 1 do 28 lutego br. na stronie www.treeoftheyear.org.

Upiększają nasz powiat

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu w piątek 9 grudnia br. odbyło się podsumowanie powiatowego etapu konkursu "Piękna Zagroda"

X Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się jubileuszowy, X Powiatowy Turniej Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza.

Jesienne warsztaty ekologiczne

W miniony weekend 40 uczniów z 4 szkół podstawowych powiatu grudziądzkiego uczestniczyło w wyjazdowych warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Ptaków.

Podsumowanie ekologicznych zmagań

W miniony piątek w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi odbyło się podsumowanie Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych

komentarze (0)

Warsztaty ekologiczne

W dniach 13 i 14 maja 2016 r. odbyły się kolejne Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne. Tym razem bazę stanowiła Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi. Udział w nich wzięło ponad 120 uczestników reprezentujących 20 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, miasta Grudziądza oraz powiatu działdowskiego

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego

W czwartek, 3 grudnia w Zespole Szkół i Placówek w Świeciu nad Osą odbył się Drużynowy Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego dla szkół podstawowych. Wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje szkół z Lisnowa, Nowej Wsi, Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna i Świecia nad Osą.

Nagrody dla młodych ekologów

W czwartek, 26 listopada w sali nr 1 Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Laureaci otrzymali nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Nadleśnictwo Jamy i Powiat Grudziądzki.

Powiatowy Turniej Ekologiczny

W miniony czwartek, 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu odbył się już dziewiąty finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięło w nim udział 51 uczestników reprezentujących 12 szkół podstawowych i 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i miasta Grudziądza

Powiatowy Turniej Ekologiczny

Przypominamy szkołom, że jeszcze do piątku, 13 listopada można zgłaszać reprezentacje do Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Zmagania międzyszkolne odbędą się w czwartek, 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu przy ul. Dąbrówki 7. Regulamin konkursu w załączeniu.

Powiatowy Turniej Ekologiczny 2015

19 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu już po raz dziewiąty odbędzie się finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Uczestniczyć w nim mogą reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, miasta Grudziądza oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Powiat grudziądzki pod Grunwaldem

Zakończył się XLIV Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki. Tradycyjnie wzięli w nim udział przedstawiciele powiatu grudziądzkiego. Już po raz dziesiąty jego uczestnikom prezentowane były walory naszej "małej ojczyzny". Materiały promocyjne oraz dokładniejsze informacje dostępne były w namiocie Izby Tradycji Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Ostatni Piknik Ekologiczny w Węgrowie

W czwartek, 27 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Węgrowie odbył się XIX Gminny i XIII Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięło w nim udział 15 sześcioosobowych ekip reprezentujących szkoły podstawowe ze wszystkich gmin powiatu grudziądzkiego

Warsztaty ekologiczne

W dniach 8-9 maja już po raz jedenasty odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego, których współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów reprezentujących 26 szkół.

Podsumowanie rywalizacji młodych ekologów

W poniedziałek, 8 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie ósmej edycji Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza.

Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się etap regionalny Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięły w nim udział reprezentacje 15 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

Turniej Ekologiczny

Już po raz siódmy Starostwo Powiatowe w Grudziądzu zaprasza uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Grudziądza do udziału w Powiatowym Turnieju Ekologicznym.

Piknik ekologiczny w Węgrowie

We wtorek, 27 maja w Węgrowie odbył się kolejny, XVIII piknik ekologiczny organizowany przez tamtejszą Szkołę Podstawową. Po raz dwunasty współorganizatorem tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

XX spotkanie młodych ekologów

W dniach 9 – 10 maja na terenie powiatu grudziądzkiego odbyły się warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyło ponad 120 uczniów szkół z terenu naszego powiatu oraz gminy Lidzbark z powiatu działdowskiego. Tydzień później, 16 maja w Lidzbarku Welskim odbył się XX Międzypowiatowy Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej, podczas którego przeprowadzono konkursy podsumowujące warsztaty.

Pomoc "bezdomnym" ptakom

Jesienią ubiegłego roku przebudowany został most na Kanale Głównym w Szynychu. W szczelinach starego mostu gniazdowały różne gatunki ptaków. Aby zrekompensować naszym skrzydlatym przyjaciołom stratę miejsc dogodnych do założenia gniazd, w miniony wtorek pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg na drzewach rosnących wzdłuż kanału rozwiesili budki lęgowe.

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego

W środę, 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się ostatni już etap Powiatowego Turnieju Ekologicznego - Drużynowy Finał Szkół Podstawowych. Zakwalifikowały się do niego szkoły z: Nowej Wsi, Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna, Szembruczka, Świecia nad Osą oraz gospodarze - Węgrowo.

komentarze (0)

Młodzi miłośnicy ekologii nagrodzeni

W poniedziałkowe popołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie międzyszkolnego etapu Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Nadleśnictwo Jamy wręczył laureatom Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

komentarze (0)

Zmagania młodych ekologów

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 18 im. Bohaterów Westerplatte w Grudziądzu odbył się regionalny etap Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięło w nim udział 66 uczniów reprezentujących 14 szkół podstawowych i 9 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.

komentarze (0)

W trosce o środowisko i... potrzebujących

W środę, 16 października w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu z inicjatywy Starosty Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin naszego powiatu z Dyrektorem Caritas Diecezji Toruńskiej Ks. prałatem Danielem Adamowiczem.

komentarze (0)

Powrót „Pana Samochodzika”

W miniony weekend w Radzyniu Chełmińskim odbył się VI Rajd Przyrodniczo-Historyczny „Śladami Pana Samochodzika i Templariuszy”. Wzięło w nim udział ponad 200 harcerzy reprezentujących 18 drużyn z czterech hufców ZHP: Grudziądz i Toruń z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej oraz Lidzbark Welski i Hufiec Warmiński z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej.

komentarze (0)

Powiatowy Piknik Ekologiczny

Tradycyjnie w ostatni roboczy czwartek maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział sześcioosobowe reprezentacje 21 szkół podstawowych - 18 z wszystkich gmin powiatu grudziądzkiego oraz 3 z terenu gminy Lidzbark z powiatu działdowskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Wójt Gminy Grudziądz Jan Tesmer

komentarze (0)

Wystawa powarsztatowa

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku Welskim czynna jest wystawa fotografii, wykonanych przez uczestników kwietniowych warsztatów ekologicznych "Patrzeć w serce Ziemi". Współorganizatorem cyklicznych warsztatów jest od 9 lat Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Dzieła młodych fotografów przyrody po zakończeniu prezentacji w Lidzbarku zostaną przywiezione do Grudziądza i będą wystawione w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej.

komentarze (0)

XIX Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne

W dniach 18 - 19 kwietnia odbyły się XIX Międzypowiatowe Warsztaty Ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów grudziądzkiego i działdowskiego. Łącznie uczestniczyło w nich 82 młodych miłośników ekologii z 13 szkół podstawowych i 5 gimnazjów

komentarze (0)

Podsumowanie zmagań młodych ekologów

W minionym tygodniu odbyły się ostatnie już w tym roku kalendarzowym spotkania młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu grudziądzkiego, uczestniczącej w Powiatowym Turnieju Ekologicznym. W czwartek, 6 grudnia, nagrody z rąk Starosty Grudziądzkiego odebrali laureaci etapu międzyszkolnego, a w piątek, 7 grudnia w szkole w Węgrowie odbył się Powiatowy Finał Turnieju w kategorii szkół podstawowych

komentarze (0)

Rywalizacja młodych ekologów

We wtorek, 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się po raz kolejny etap regionalny Miedzyszkolnego Konkursu Ekologicznego. Wzięło w nim udział 68 uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych i 8 gimnazjów z terenu powiatu grudziadzkiego oraz z Grudziądza.

komentarze (0)

Jubileuszowy Piknik Ekologiczny

W czwartek, 24 maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XVI Gminny i X Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział reprezentacje 20 szkół podstawowych – 17 z terenu powiatu grudziądzkiego oraz 3 z gminy Lidzbark, powiat działdowski

komentarze (0)

XVIII Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej

W piątek, 27 kwietnia w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego odbył się XVIII Międzygminny Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej. Wzięli w niej udział uczniowie z 6 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego, 6 szkół podstawowych i 2 gimnazjów z terenu gminy Lidzbark oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wydrznie

komentarze (0)

Finisz młodych ekologów

W minioną środę, 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego dla Szkół Podstawowych. Młodym miłośnikom przyrody wręczono ostatnie w tym roku kalendarzowym nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Nadleśnictwo Jamy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

komentarze (2)

"Piękna Zagroda 2011"

Podsumowano kolejną edycję Powiatowego Konkursu "Piękna Zagroda". Nagrody najwyżej ocenionym przez komisję konkursową oraz podziękowania wszystkim uczestnikom wręczyli Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Wicestarosta Grudziądzki Edmund Korgol w asyście Przewodniczącego Komisji Kazimierza Sobótki.

komentarze (0)

Młodzi ekolodzy nagrodzeni

We wtorkowe popołudnie w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się podsumowanie V Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Jamy laureatom wręczył Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

komentarze (0)

Miedzynarodowy Rok Lasów

W piątek, 10 czerwca na ścieżce dydaktycznej „Białochowo” odbyło się zorganizowane przez Nadleśnictwo Jamy z okazji Międzynarodowego Roku Lasów spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych oraz współpracujących z Nadleśnictwem lokalnych firm.

komentarze (0)

Potyczki ekologiczne

W czwartek, 19 maja w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XV Gminny IX Powiatowy Piknik Ekologiczny. Wzięły w nim udział reprezentacje 21 szkół podstawowych - 18 z terenu powiatu grudziądzkiego oraz 3 z terenu gminy Lidzbark, powiat działdowski.

komentarze (1)

Zmagania młodych ekologów

W piątek, 29 kwietnia w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego odbył się Finał XVII Międzygminnego Ekologicznego Przeglądu Twórczości Artystycznej, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Przypomnijmy, że poprzedzony on był dwudniowymi warsztatami, które odbyły się w dniach 15-16 kwietnia na terenie powiatu grudziądzkiego.

komentarze (2)

IV Łasińskie Spotkania Ekologiczne

W piątek i sobotę ( 15-16 kwietnia) w ramach IV Łasińskich Spotkań Ekologicznych odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół z terenu powiatu grudziądzkiego oraz gminy Lidzbark (powiat działdowski)

komentarze (0)

Drużynowy finał zmagań ekologicznych

W miniony wtorek w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się drużynowy finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego Szkół Podstawowych. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje szkół z Piask, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna, Świecia nad Osą i Węgrowa

komentarze (0)

Nagrody dla młodych ekologów

W środę, 24 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego, który jest częścią Powiatowego Turnieju Ekologicznego

komentarze (0)

Otwórzmy Oczy

Wczoraj, w jednym z ważniejszych ośrodków grudziądzkiego życia kulturalnego – Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” przy ulicy Moniuszki 13 o godz. 18.00 odbyło się otwarcie wystawy zdjęć fotograficznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego i działdowskiego

komentarze (0)

Piknik ekologiczny

W czwartek, 27 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się XIV Gminny i VIII Powiatowy Piknik Ekologiczny. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Węgrowie przy współudziale samorządu gminnego i powiatowego.

komentarze (0)

Przyroda obrazem i poezją malowana

18 maja br. o godz. 11oo w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego Filii nr 13 i Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 w Grudziądzu odbyło się spotkanie pn. „PRZYRODA OBRAZEM I POEZJĄ MALOWANA”. Spotkanie to było okazją do promocji walorów przyrodniczych naszego powiatu.

komentarze (0)

Zmagania młodych ekologów

Już po raz siódmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego brali udział w warsztatach ekologicznych oraz Międzygminnym Ekologicznym Przeglądzie Twórczości Artystycznej (MEPTA). Imprezy te organizowane są wymiennie co dwa lata w Łasinie oraz w Kiełpinach koło Lidzbarka Welskiego. Współorganizatorem imprez jest Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

komentarze (0)

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca 2010 roku po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Wody. Został on ustanowiony 22 grudnia 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych podczas Szczytu Ziemi 1992 (UNCED)

komentarze (1)

Wypoczywali aktywnie

Dobiegły końca zimowe ferie młodzieży szkolnej. Dla wielu młodych ludzi był to czynny odpoczynek od nauki szkolnej. Wszystkie szkoły naszego powiatu proponowały zajęcia rekreacyjne dla chętnych. Odbyły się także wyjazdowe biwaki harcerskie.

komentarze (1)

Edukacja ekologiczna w powiecie
Edukacja ekologiczna jest bardzo ważnym instrumentem realizacji strategii ekorozwoju, czyli rozwoju społecznego, ekonomicznego i przyrodniczego realizowanego w sposób zapewniający przyszłym pokoleniom możliwość optymalnego korzystania z zasobów środowiska

komentarze (1)

Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego
W dniu 14 grudnia 2009 roku w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbył się Finał Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, a współorganizatorami: Szkoła Podstawowa w Węgrowie oraz Nadleśnictwo Jamy

komentarze (0)

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego
W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego oraz miasta Grudziądza otrzymali dyplomy oraz nagrody.

komentarze (0)

Piknik ekologiczny w Węgrowie
XIII Gminny i VII Powiatowy Piknik Ekologiczny to impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Węgrowie. Współorganizatorami był Urząd Gminy w Grudziądzu i Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

komentarze (0)

Finał turnieju ekologicznego
W Kiełpinach koło Lidzbarka 30.04.2009r. odbył się jubileuszowy, XV Ekologiczny Przegląd Twórczości Artystycznej. Dzieci i młodzież powiatów: grudziądzkiego i działdowskiego zgromadziły się na corocznym turnieju, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Kiełpinach

komentarze (0)

III Łasińskie Spotkania Ekologiczne
W miniony piątek i sobotę (17-18 kwietnia) odbyły się kolejne Warsztaty Ekologiczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu grudziądzkiego oraz gminy Lidzbark Welski. Bazę zapewnił Zespół Szkół Publicznych w Łasinie.
Szkolenie „Ochrona klimatu”
W środę, 11 lutego w siedzibie Starostwa odbyło się organizowane przez Zarząd Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Pomorsko-Kujawski oraz Starostwo Powiatowe w Grudziądzu szkolenie „Ochrona klimatu”

komentarze (0)

Ekomikołajki
W okresie przedświątecznym w szkołach naszego powiatu odbywały się spotkania opłatkowe połączone z prezentacją przygotowywanych przez uczniów i nauczycieli przedstawień jasełkowych.

komentarze (0)