Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 21 Sierpnia 2019

Imieniny

Joanny, Kazimierza, Emiliana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Młodzi ekolodzy nagrodzeni

We wtorkowe popołudnie w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyło się podsumowanie V Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody, ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Jamy laureatom wręczył Starosta Grudziadzki Marek Szczepanowski.

Jak powiedzieli przedstawiciele konkursowego jury, poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Uczestnicy - uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza, wykazali się bardzo szeroką wiedzą z zakresu ekologii i ochrony przyrody oraz znajomością terenu naszej "małej ojczyzny". Poniżej przedstawiamy wyniki tej przedostatniej tegorocznej rywalizacji (szkoły podstawowe czeka jeszcze finał drużynowy, który rozegrany zostanie 7 grudnia o godz. 1130 w Szkole Podstawowej w Węgrowie).

Laureaci w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce Szymon Tur – Szkoła Podstawowa nr 16 w Grudziądzu – 43 pkt

II miejsce Agnieszka Janowska – Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą – 35 pkt

Daria Spyta– Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi – 35 pkt

III miejsce Jakub Bociek - Szkoła Podstawowa nr 16 w Grudziądzu – 34 pkt

Wyróżnienia

Maria Jachim- Szymanska SP nr 3 w Grudziądzu (32 pkt), Mariusz Kramp SP w Węgrowie (31 pkt), Emilia Kleina SP w Rogóźnie (31 pkt), Aneta Ceglińska SP nr 11 w Grudziądzu (30 pkt), Marta Kukla SP w Rogóźnie (30 pkt), Julia Przystalska SP w Świeciu n/Osą (29 pkt), Paweł Nowacki SP w Radzyniu Ch. (29 pkt), Cezary Holiński SP nr 3 w Grudziądzu (29 pkt), Janusz Flis SP w Świeciu n/Osą (29 pkt), Oliwia Skorupa SP nr 15 w Grudziądzu (28 pkt), Jakub Młynarczak SP nr 5 w Grudziądzu (28 pkt), Martyna Cukras SP nr 16 w Grudziądzu (27 pkt), Jakub Ośkiewicz SP nr 21 w Grudziądzu (27 pkt), Miłosz Grabowski SP nr 5 w Grudziądzu (27 pkt), Błażej Murawski SP w Radzyniu Ch. (27 pkt), Zuzanna Szumiłowska SP nr 11 w Grudziądzu (27 pkt), Barbara Ratajczyk SP w Nowej Wsi (26 pkt), Patryk Sapała SP w Łasinie (26 pkt), Martyna Ziejka SP nr 12 w Grudziądzu (26 pkt), Julianna Palikowska SP nr 3 w Grudziądzu (26 pkt), Bartosz Gołębiowski SP w Nowej Wsi (25 pkt), Dominik Włotkowski SP w Radzyniu Ch. (25 pkt), Bartosz Ostrowski SP nr 18 w Grudziądzu (25 pkt).

Laureaci w kategorii gimnazja:

I miejsce Anna Knozowska – Gimnazjum w Świeciu nad Osą – 44 pkt

II miejsce Katarzyna Tusień – Gimnazjum w Radzyniu Chełm. – 43 pkt

III miejsce Paweł Halik – Gimnazjum Rogóźnie – 42 pkt

Wyróżnienia:

Dominik Dorszewski Gimnazjum w Rogóźnie (38 pkt), Bartłomiej Wiśniewski Gimnazjum w Świeciu n/Osą (37 pkt), Marta Tesz Gimnazjum nr 1 w Grudziądzu (37 pkt), Krystian Tyburski Gimnazjum w Jankowicach (36 pkt), Patryk Wiśniewski Gimnazjum w Świeciu n/Osą (36 pkt), Marek Klarkowski Gimnazjum w Radzyniu Ch. (36 pkt), Lubosz Ostrowski Gimnazjum w Radzyniu Ch. (33 pkt), Maciej Markuszewski Gimnazjum w Jankowicach (33 pkt), Wojciech Lipa Gimnazjum w Rogóźnie (31 pkt).

Do turnieju drużynowego dla szkół podstawowych powiatu grudziądzkiego zakwalifikowały się następujące szkoły :

1. Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą,

2. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,

3. Szkoła Podstawowa w Węgrowie,

4. Szkoła Podstawowa w Rogóźnie,

5. Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim,

6. Szkoła Podstawowa w Łasinie

Komisja przyznała nagrody zespołowe następującym szkołom ponadpodstawowym:

I miejsce Gimnazjum w Świeciu nad Osą – 117 pkt

II miejsce Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim – 112 pkt

III miejsce Gimnazjum w Rogóźnie – 111 pkt

komentarze (0) (Młodzi ekolodzy nagrodzeni)

drukuj (Młodzi ekolodzy nagrodzeni)

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2011.11.29
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz