Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 21 Sierpnia 2019

Imieniny

Joanny, Kazimierza, Emiliana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Podsumowanie ekologicznych zmagań

W miniony piątek w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi odbyło się podsumowanie Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych.

Piątkowy finał ekologicznych zmagań poprzedziły zajęcia terenowe przeprowadzone w dniach 13 - 14 maja br. na terenie m.in. obiektu stawowego w Mokrem, ścieżki przyrodniczo - leśnej "Białochowo", Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie przy Zakładzie Gospodarki Odpadami oraz Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi. Równolegle w tych dniach prowadzone były warsztaty fotograficzne oraz plastyczne dla reprezentantów poszczególnych szkół. W sumie podczas tegorocznych Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych wzięło udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i działdowskiego.

Podczas podsumowania uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi zaprezentowali niezwykle barwny program artystyczny, a dla uczestników warsztatów wiedzowych został przygotowany test z pytaniami z zakresu leśnictwa, łowiectwa, ochrony przyrody, gospodarki wodno - ściekowej oraz odpadowej. Po rozwiązaniu testu najlepsi uczniowie rywalizowali w finale ustnym, gdzie odpowiadali na pytania zadawane przez Janinę Tarnawską - przyrodnika, Damiana Semkiwa w Gospodarstwa Rybackiego Iława, Arkadiusza Abramowskiego z Welskiego Parku Krajobrazowego, Stanisława Miłkowskiego z Nadleśnictwa Jamy oraz Annę Krzysiak i Izabelę Krupińską z Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni w Grudziądzu.

Laureaci zmagań oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Szkołę Podstawową w Nowej Wsi, Nadleśnictwo Jamy oraz Polski Klub Ekologiczny Oddział Pomorsko - Kujawski. Osobne podziękowania otrzymały wszystkie osoby, które czynnie włączyły się w organizację Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych, reprezentujące Nadleśnictwo Jamy, Hufiec ZHP Lidzbark Welski, Nadleśnictwo Lidzbark, Welski Park Krajobrazowy, Muzeum w Grudziądzu, Gospodarstwo Rybackie Iława oraz Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnię w Grudziądzu. Szczególne słowa uznania przekazano Beacie Fischer - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w przeprowadzenie warsztatów.

 

WYNIKI

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

Technika pastel:

I miejsce - Aurelia Gemza - Szkoła Podstawowa w Mokrem

Wyróżnienia

Aleksandra Makuracka - Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim

Alicja Świerczyńska - Szkoła Podstawowa w Rudzie

Nagroda specjalna jury - Eryk Rybiński - Szkoła Podstawowa w Łasinie

Technika malowanie kawą:

I miejsce  - Alicja Świerczyńska - Szkoła Podstawowa w Rudzie

Wyróżnienia

Izabela Rumanowska - Szkoła Podstawowa w Wąpiersku

Julia Krykant - Szkoła Podstawowa w Lidzbarku

Wiktoria Milda - Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Nagroda specjalna – praca wybrana przez uczestników warsztatów

Patrycja Małaczewska - Szkoła Podstawowa w Piaskach

Technika malowanie na szkle

I miejsce - Alicja Świerczyńska - Szkoła Podstawowa w Rudzie

Wyróżnienia

Izabela Rumanowska - Szkoła Podstawowa w Wąpiersku

Dominika Wysocka - Szkoła Podstawowa w Sosnówce

Wiktoria Milda - Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Martyna Pawelska - Szkoła Podstawowa w Bryńsku

Nagroda główna konkursu – Aleksandra Stachowska – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Laureaci:

Kamila Linda - Szkoła Podstawowa w Rudzie

Patryk Ciesielski - Szkoła Podstawowa w Kiełpinach

Weronika Kowalkowska - Szkoła Podstawowa w Dłutowie

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Lewandowska - Szkoła Podstawowa w Piaskach

Klaudia Tomczyk - Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Julia Zapalska - Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Igor Socha - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Błażej Drozd - Szkoła Podstawowa w Sosnówce

Kacper Malinowski - Szkoła Podstawowa w Łasinie

Kinga Chyła - Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim

Sebastian Biernat - Szkoła Podstawowa w Szonowie

Nadia Zając - Szkoła Podstawowa w Mokrem

Zuzanna Niegórska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grudziądzu

Klaudia Karbowska - Szkoła Podstawowa w Lidzbarku

 

 

QUIZ EKOLOGICZNY

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Łukasz Kujaczyński - Szkoła Podstawowa w Piaskach

II miejsce - Dariusz Książek - Szkoła Podstawowa w Łasinie

III miejsce - Janusz Ostrowski - Szkoła Podstawowa w Słupie

Wyróżnienia:

Dominik Babecki - Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Paweł Burkiewicz - Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Gimnazja:

I miejsce - Aleksandra Junkier - Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim

II miejsce - Angelika Dumała - Gimnazjum w Rogóźnie

III miejsce - Krzysztof Barczyk - Gimnazjum w Świeciu nad Osą

Wyróżnienia:

Agnieszka Świstak - Gimnazjum w Rogóźnie

Robert Ryniec - Gimnazjum w Świeciu nad Osą

 

komentarze (0) (Podsumowanie ekologicznych zmagań)

drukuj (Podsumowanie ekologicznych zmagań)

  • autor: Kazimierz Sobótka, data: 2016-06-13
wyświetl galerię w Cooliris
  • Beata Fischer - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi...
  • Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
  • Czas na test
  • Występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi
  • Finał ustny - komisja w składzie od lewej Janina...
  • Gimnazjaliści oczekujący na pytania komisji
  • Marek Szczepanowski - Wicestarosta Grudziądzki
  • Zygmunt Mężykowski prowadzący warsztaty plastyczne...
  • Zygmunt Mężykowski otrzymuje podziękowania za prowadzenie...
  • Sylwia Murawska - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 4 w...
  • Pamiątkowa tabliczka dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi...
  • Podziękowania dla Janiny Tarnawskiej - przyrodnika
  • Anna Krysiak z Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi odbiera...
  • Podziękowania dla Izabeli Krupińskiej z Centrum Edukacji...
  • Podziękowania dla Dariusza Szczawińskiego - Zastępcy...
  • Arkadiusz Abramowski z Welskiego Parku Krajobrazowego...
  • Krzysztof Główczyński - Dyrektor Welskiego Parku...
  • Podziękowania dla Stanisława Miłkowskiego - Zastępcy...
  • Podziękowania dla Danieli Gawińskiej - Zastępcy Komendanta...

« wstecz