Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 21 Sierpnia 2019

Imieniny

Joanny, Kazimierza, Emiliana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nagrody dla młodych ekologów

W piątkowe popołudnie (8 grudnia) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Nagrody i upominki laureatom i pozostałym uczestnikom zmagań wręczyli: Wicestarosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Jamy Stanisław Miłkowski oraz Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa, Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Kazimierz Sobótka.

Zagadnienia, których dotyczyły konkursowe pytania daleko wykraczają poza ramy programu szkolnego. Tym bardziej docenić należy osiągane przez młodzież doskonałe wyniki.  Poniżej zamieszczamy fragmenty protokołu komisji z wynikami:

W konkursie wzięło udział 102 uczestników, w tym 72 uczniów z 18 szkół podstawowych i 30 uczniów z 10 gimnazjów.

Komisja w składzie:

  1. Kazimierz Sobótka – Przewodniczący Komisji (Starostwo Powiatowe)
  2. Renata Franczak – członek (Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli)
  3. Barbara Kamińska –członek (Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli)
  4. Hanna Grudziecka – członek (Nadleśnictwo Jamy)
  5. Michał Kosowicz – członek (Starostwo Powiatowe)

zgodnie z regulaminem Turnieju, na podstawie rozwiązanego przez uczestników testu z zakresu ekologii i wiedzy o powiecie wytypowała laureatów konkursu w obydwu kategoriach.

Laureaci w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce – Igor Socha - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

II miejsce – Adam Jażdżewski - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grudziądzu

III miejsce –

Julia Zapalska – Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Ewelina Gronczewska - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Grudziądzu

Celina Furso - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Grudziądzu

   

Wyróżnienia (dla osób które uzyskały co najmniej 22 punkty z 43 możliwych)

   

Eryk Rybiński

Szkoła Podstawowa w Łasinie

Jakub Śledź

Szkoła Podstawowa w Piaskach

Wiktoria Puczyńska

Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Matylda Ciborowska

Szkoła Podstawowa nr 5 w Grudziądzu

Zuzanna Rembecka

Szkoła Podstawowa w Bursztynowie

Nina Socha

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Wiktoria Majta

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Klaudia Tomczyk

Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Piotr Wolentarski

Szkoła Podstawowa nr 11 w Grudziądzu

Dominika Wiśniewska

Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu

Amelia Puczyńska

Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Zuzanna Głowacka

Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim

Aleksandra Thirau

Szkoła Podstawowa nr 15 w Grudziądzu

Roch Zygmunt

Szkoła Podstawowa nr 4 w Grudziądzu

Sebastian Kalachurka

Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

Szymon Podbielski

Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu

Julia Gamszej

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Sandra Kurkiewicz

Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Oliwia Pąsiek

Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Maciej Kwiatkowski

Szkoła Podstawowa w Wałdowie Szlacheckim

 

Laureaci w kategorii gimnazja:

I miejsce – Szymon Głodowski - Gimnazjum w Świeciu nad Osą

II miejsce – Dominik Babecki - Gimnazjum w Świeciu nad Osą

III miejsce – Łukasz Kujaczyński  - Gimnazjum w Piaskach

   

Wyróżnienia (dla osób które uzyskały co najmniej 24 punkty z 43 możliwych)

   

Karolina Kot

Gimnazjum w Piaskach

Wiktoria Piotrowska

Gimnazjum Radzyniu Chełmińskim

Dariusz Książek

Publiczne Gimnazjum w Łasinie

Alicja Żychowska

Publiczne Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim

Piotr Burkiewicz

Publiczne Gimnazjum w Rogóźnie

Jan Kawałkowski

Gimnazjum w Jankowicach

Dominika Jankiewicz

Gimnazjum Nr 7 w Rogóźnie

 

Nagrody specjalne za trafnie rozpoznane drzewa oraz gatunki ptaków otrzymali:

Nina Socha – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Jakub Śledź – Szkoła Podstawowa w Piaskach

Nagrody specjalne za trafnie rozpoznane gatunki ptaków otrzymali:

Igor Socha – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

Ewelina Gronczewska – Szkoła Podstawowa nr 18 w Grudziądzu

Szymon Głodowski – Gimnazjum w Świeciu nad Osą

Nagrody specjalne za trafnie rozpoznane drzewa otrzymali:

Piotr Wolentarski – Szkoła Podstawowa nr 11 w Grudziądzu

Sandra Kurkiewicz – Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

Dominika Jankiewicz – Gimnazjum w Rogóźnie

 

Wyniki drużynowe -  szkoły podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Świeciu nad Osą

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rogóźnie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Piaskach

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Łasinie

VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Bursztynowie

VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Radzyniu Chełmińskim

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Wałdowie Szlacheckim

IX miejsce - Szkoła Podstawowa w Mokrem

X miejsce – Szkoła Podstawowa w Słupie

XI miejsce – Szkoła Podstawowa w Wydrznie

XI miejsce – Szkoła Podstawowa w Szonowie

Nagrodę dla najlepszej szkoły podstawowej z terenu miasta Grudziądza otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki drużynowe -  gimnazja

I miejsce – Gimnazjum w Świeciu nad Osą

II miejsce – Gimnazjum w Piaskach

III miejsce – Gimnazjum w Radzyniu Chełmiński

Nagrody zakupiono ze środków Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Nadleśnictwa Jamy.

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2017-12-08
wyświetl galerię w Cooliris
  • Laureaci konkursu indywidualnego w kategorii szkół podstawowych
  • Najlepsi gimnazjaliści
  • Laureaci nagród specjalnych za rozpoznawanie drzew i ptaków. Czwarta od lewej 9 letnia Nina Socha, piąty Jakub Śledź - rozpoznali wszystkie konkursowe gatunki.
  • Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej Nowej Wsi
  • Drużyna ze Świecia nad Osą - zdobywcy drugiego miejsca
  • Drużyna z SP Rogóźno - trzecie miejsce
  • Ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu - nagroda dla najlepszej szkoły z Grudziądza
  • Zaimprowizowane podium dla najlepszych ekip ze szkół podstawowych
  • Najlepsze drużyny gimnazjalne: Świecie nad Osą, Piaski i Radzyń Chełmiński

« wstecz