Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 18 Września 2019

Imieniny

Ireny, Stefanii, Irmy

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Włącz się do wspólnej Akcji „Solidarni z Białorusią”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w imieniu organizatora Akcji „Solidarni z Białorusią” – Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski z siedzibą w Krakowie zaprasza do udziału we wspólnej corocznej Akcji Pomocy Represjonowanym Polakom na Białorusi - Paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010.

 
         Celem akcji jest stworzenie sieci pomocy bliskim rodzinom osób represjonowanych na Białorusi, które ze względu na swoją działalność polityczną, zawodową, dziennikarską i społeczną mają problemy materialne i nie mogą utrzymać swoich rodzin. Prośba o wsparcie skierowana jest do polskich rodzin, grup osób, firm i instytucji i dotyczy szczególnie pomocy materialnej w formie paczek z żywnością i ubraniami, przyjmowania dzieci na wypoczynek i leczenie oraz pomocy w zakupie artykułów szkolnych, książek, pomocy naukowych i nauczaniu języka polskiego.
         Partnerem głównym ze strony białoruskiej jest Komitet Pomocy Represjonowanym przy Ruchu „Za Swabodu” Aleksandra Milinkiewicza. Ponadto partnerami mogą być: parafie katolickie i wspólnoty innych wyznań w Polsce i na Białorusi, samorządy terytorialne i 8 zawodowe w Polsce, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, media (gazety w Polsce, Radio Svoboda, telewizje i stacje radiowe), środowiska i organizacje Polonii.
         Biorąc pod uwagę zbliżający się okres świąteczny organizatorzy akcji apelują o przekazywanie potrzebującym paczek żywnościowych, które zainteresowani posyłaliby na adresy rodzin prześladowanych za swoje poglądy i działania. Adresy rodzin potrzebujących pomocy na Białorusi są w dyspozycji Stowarzyszenia.
         Dla wszystkich zainteresowanych włączeniem się do Akcji „Solidarni z Białorusią” podajemy dane kontaktowe organizatora:
         Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski z siedzibą w Krakowie
         31-004 Kraków, ul. Plac Wszystkich Świętych ¾
         Biuro:
         31-004 Kraków, ul. Grodzka 15/2
         tel. (012) 421 74 65, 421 53 89
         www.sgpm.krakow.pl ; e-mail: sgipm@neostrada.pl

komentarze (0) (Włącz się do wspólnej Akcji „Solidarni z Białorusią”)

drukuj (Włącz się do wspólnej Akcji „Solidarni z Białorusią”)

  • autor: Elżbieta Macierzyńska , data: 19.11.2009

« wstecz