Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 18 Września 2019

Imieniny

Ireny, Stefanii, Irmy

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami oraz organizacjami pozarządowymi corocznie organizuje tzw. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. W tym roku obchody te przypadają w dniach od 22.02.2010 – 28.02.2010r.
 
Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem jak również udzielenie specjalistycznych porad i pomocy takim osobom.
Tegoroczne obchody zgodnie z poleceniem Ministerstwa Sprawiedliwości powinny odbywać się przy aktywnym włączeniu przedstawicieli organizacji pozarządowych udzielających niezbędnej pomocy.
 
W związku z powyższym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu również zaangażowało się w tą akcję poprzez uczestnictwo Radcy Prawnego, który zajmuje się udzielaniem porad prawnych osobom i rodzinom będących ofiarami przemocy domowej w ramach działającego przy naszym Centrum Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego. Radca będzie do dyspozycji dla osób zainteresowanych z terenu naszego powiatu w ramach swojego dyżuru w dniu 26.02.2010r. w godz. od 12 00 do 15 00 w siedzibie Sądu Rejonowego w Grudziądzu mieszczącego się przy ul. Sikorskiego 19/23. Bliższych informacji o dyżurze będzie można uzyskać w sekretariacie Prezesa Sądu Rejonowego w Grudziądzu, pok. nr 124.

komentarze (0) (Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw)

  • autor: Jarosław Poznański, data: 2010.02.19

« wstecz