Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 18 Października 2019

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Podsumowanie kolejnej 5 edycji projektu systemowego pn. „WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego”

8459_big.jpgDnia 4 grudnia 2012 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt systemowy  pn. ,,WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców  Powiatu Grudziądzkiego”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego  Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu realizuje projekt  od 2008 r.   

W uroczystości, która odbyła się w restauracji „ Bodega” w Grudziądzu, wzięli udział między innymi uczestnicy projektu, Pan Starosta Marek Szczepanowski, radni Powiatu.  Nie zabrakło również przedstawicieli Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych Nr 1 i 2 w Grudziądzu, członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych   oraz organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Grudziądzkiego.  Podczas konferencji uczestnikom oraz zaproszonym gościom zostały przedstawione prezentacje mające na celu przybliżyć założenia projektu oraz   jak wyglądała jego realizacja od momentu  rekrutacji uczestników do ukończenia przez nich udziału we wszystkich formach wsparcia.

W tegorocznej edycji projektu udział wzięło 29 osób niepełnosprawnych.

Jak co roku do uczestników skierowano ciekawą ofertę instrumentów aktywizacyjnych. Uczestnicy brali udział między innymi w: warsztatach z doradcą zawodowym, warsztatach z zakresu treningu umiejętności i kompetencji społecznych, warsztatach z zakresu wizażu i autoprezentacji oraz w dostosowanych do indywidualnych potrzeb kursach zawodowych (m.in. obsługi koparko-ładowarek, obsługi kasy fiskalnej, kosmetycznym, komputerowym dla zaawansowanych).

19 uczestników oraz 2 opiekunów  wzięło udział  w  14 dniowym turnusie rehabilitacyjnym.

Wszystkie kursy i szkolenia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Centrum Edukacyjne Euro z Grudziądza natomiast turnus rehabilitacyjny zorganizował Kompleks Wypoczynkowo –Rehabilitacyjny ,, Marzenie ‘’ z  Zakopanego. Oba podmioty wyłoniono w drodze przetargu.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 174 957, 74 zł  z czego 156 586,94 to środki pozyskane z PO KL natomiast 18 370, 83 zł to środki własne stanowiące  dofinansowanie  do turnusu rehabilitacyjnego, przyznane uczestnikom projektu ze środków PFRON.

Dzięki wytrwałości wszystkim uczestnikom  udało się ukończyć projekt zgodnie z zaplanowaną ścieżką integracji.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu dysponuje już środkami finansowymi na realizację kolejnej edycji projektu w 2013 r. Stosowna umowa o dofinansowanie projektu została  podpisana w 2012 r. pomiędzy PCPR  a  Regionalnym  Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu – instytucją pośredniczącą II stopnia.

Rekrutacja do projektu wśród osób niepełnosprawnych, mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego, będących w wieku aktywności zawodowej rozpocznie się w styczniu 2013 r. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne będą na stronie internetowej PCPR – www.pcprgrudziadz.pl w zakładce ,,Projekt WĘDKA’’. Na stronie internetowej PCPR zamieszczono również prezentację nt projektu zrealizowanego w 2012 r.  

  

komentarze (0) (Podsumowanie kolejnej 5 edycji projektu systemowego pn. „WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego”)

  • autor: Bożena Grabda, data: 2012.12.06
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz