Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 19 Września 2019

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu na prośbę Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES informuje rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej,  opiekujące się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym, o możliwości ubiegania się o wsparcie finansowe „stypendium” ze środków utworzonego przez Stowarzyszenie funduszu.

Wysokość stypendium wynosi 500 zł i jest ono przyznawane na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków Stowarzyszenie kontaktuje  się z wybranymi  rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebna dokumentację i przesyłają do weryfikacji.

Stowarzyszenie przyjmuje wnioski o stypendia na lata 2013/2014 do dnia 28 lutego 2013 roku.

Jeśli Państwa dziecko wymaga wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, całodobowych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a sytuacja finansowa Państwa rodziny jest trudna, prosimy o szczegółowe zapoznanie się z programem na stronie internetowej:

www.dla-dzieci.spes.org.pl

komentarze (0) (Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym)

  • autor: Elżbieta Macierzyńska, data: 2013.02.13

« wstecz