Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 19 Września 2019

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wizyta studyjna w Starostwie

15 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie gościli przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie z województwa podlaskiego. Wizytę studyjną zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku w ramach projektu systemowego pn. „Bądź Aktywny, Bądź Najlepszy – szkolenia oraz specjalistyczne doradztwo dla kadr instytucji pomocy społecznej”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL.

Celem spotkania była wymiana wzajemnych doświadczeń w zakresie dobrych praktyk stosowanych w płaszczyznach środowiskowej pracy socjalnej i organizacji programów aktywizacji społecznej.

Podczas konsultacji PCPR w Grudziądzu prezentowało działania realizowane w latach 2008 – 2012 na rzecz osób wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym, w ramach projektu pn. „Wędka – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców powiatu grudziądzkiego”.

Goście z Podlasia podczas swojego pobytu w województwie kujawsko-pomorskim odwiedzą również ośrodki pomocy społecznej i instytucje działające w obszarze integracji społecznej w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Uczestnikom forum przedstawiono także walory turystyczno - przyrodnicze Powiatu Grudziądzkiego.

komentarze (0) (Wizyta studyjna w Starostwie)

  • autor: Hanna Arendt, data: 2013.05.16
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz