Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 18 Października 2019

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Projekt Wędka

Dnia 10 grudnia 2013 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt systemowy  pn. ,,WĘDKA – program aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców  Powiatu Grudziądzkiego”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu realizuje projekt  od 2008 r.   

W uroczystości, która odbyła się w restauracji „Leśniczówka” w Grudziądzu, udział wzięli uczestnicy projektu oraz  zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego  Jerzy Wołoszyn, Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Wicestarosta Edmund Korgol,  Skarbnik Powiatu Grażyna Kalita.  Nie zabrakło również przedstawicieli Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych Nr 1 i 2 w Grudziądzu, członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych  oraz organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Powiatu Grudziądzkiego. 

Podczas konferencji uczestnikom oraz zaproszonym gościom zostały przedstawione prezentacje mające na celu przybliżyć założenia projektu oraz jak wyglądała jego realizacja od momentu  rekrutacji uczestników do ukończenia przez nich udziału we wszystkich formach wsparcia.

W tegorocznej edycji projektu udział wzięły 33 osoby niepełnosprawne.

Jak co roku do uczestników skierowano ciekawą ofertę instrumentów aktywizacyjnych. Uczestnicy brali udział między innymi w: warsztatach z doradcą zawodowym, warsztatach z zakresu treningu umiejętności i kompetencji społecznych, warsztatach z zakresu wizażu i autoprezentacji oraz w dostosowanych do indywidualnych potrzeb kursach zawodowych (m.in. obsługi koparko-ładowarek, wózków jezdniowych, prawa jazdy kat. B, obsługi kasy fiskalnej raz z fakturowaniem, podstawowy kurs komputerowy, kucharz małej gastronomii, manicure i stylizacja paznokci). Jednej osobie w ramach kontynuacji projektu rozpoczętego w roku ubiegłym została sfinansowana nauka na poziomie policealnym.

22 uczestników oraz 2 opiekunów wzięło udział w 14 dniowym turnusie rehabilitacyjnym w Świeradowie Zdroju.

Ponadto w ramach działań środowiskowych uczestnicy projektu uczestniczyli w jednodniowym wyjeździe integracyjnym do Malborka.

Wszystkie kursy i szkolenia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Firmę Eduk@tor Kursy i Szkolenia z Grudziądza natomiast turnus rehabilitacyjny zorganizowało Biuro Usług Rehabilitacyjno-Wypoczynkowych „PATRONA” D. Milnik, G. Idziak Sp. j. z Wrocławia.  Oba podmioty wyłoniono w drodze przetargu.

Dzięki wytrwałości wszystkim uczestnikom  udało się ukończyć projekt zgodnie z zaplanowaną ścieżką integracji.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu od lutego do kwietnia 2014 roku będzie prowadziło rekrutację do kolejnej edycji projektu wśród osób niepełnosprawnych, mieszkańców Powiatu Grudziądzkiego, nieaktywnych zawodowo,  w wieku aktywności zawodowej.

Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne będą na stronie internetowej PCPR – www.pcprgrudziadz.pl w zakładce ,,Projekt WĘDKA…”.

komentarze (0) (Projekt Wędka)

  • autor: Justyna Pakuła, data: 2013.12.12
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz