Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 18 Września 2019

Imieniny

Ireny, Stefanii, Irmy

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Rozmawiali o dzieciach w pieczy zastępczej

W piątek, 16 października br., Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zorganizowało Powiatową Konferencję „Dziecko w systemie pieczy zastępczej”, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu przy ul. Małomłyńskiej 1. Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Starosta Grudziądzki. Patronem medialnym była „Gazeta Pomorska”.

Wykład zatytułowany „Zrozumieć dzieci w opiece zastępczej” wygłosiła Joanna Luberadzka-Gruca, dyrektor Fundacji „Przyjaciółka”, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka.

Wśród prelegentów znaleźli się również: Beata Byczek, która opowiadała o swoich doświadczeniach jako zawodowej rodziny zastępczej (powiat chełmiński), a także Krzysztof Jankowski, prezes Towarzystwa Pomocy Dziecki i Rodzinie „Imo Pectore” w Bydgoszczy i dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, który przybliżył słuchaczom system rodzinkowy (placówki opiekuńczo-wychowawcze dla 14 dzieci) na przykładzie kierowanych przez siebie placówek.

Na koniec o pracy koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej opowiedziała Justyna Pakuła z PCPR w Grudziądzu.

Gośćmi konferencji byli przedstawiciele władz samorządowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, szkół, ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie z całego regionu.

  • autor: Marcin Dutkowski, data: 2015-10-19
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz