Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 23 Października 2020

Imieniny

Marleny, Seweryna, Jana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nasza „Jubilatka” ma już 10 lat!

Już dziesięć lat Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Białochowie zapewnia kompleksową opiekę i pomoc przebywającym w niej wychowankom. Wczoraj nasza „Jubilatka” obchodziła uroczystości jubileuszowe. Na swoje urodziny „zaprosiła” wielu przyjaciół.

 
Były gratulacje i wyrazy uznania dla dyrekcji, grona wychowawców i pracowników za poświęcenie i ofiarność w wykonywaniu codziennej pracy z podopiecznymi.
Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się m.in: ksiądz Józef Sołobodowski i ksiądz Wojciech Zawadzki - obecny proboszcz kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mokrem, Krzysztof Lewandowski, dyrektor Regionu „Skok Stefczyka”, Bernadeta Klonowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnajzalnych w Łasinie i jej zastępczyni Maria Kandyba oraz Zbigniew Byczyński, wiceprezes zarządu Związku Wędkarskiego w Toruniu. W tym ważnym dniu nie zabrakło również Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego i Wicestarosty, Edmunda Korgola. Obaj złożyli podziękowania i życzenia na ręce pani dyrektor, Bogumiły Przybielskiej.
- 10 lat funkcjonowania Placówki jest przykładem sprawnie zarządzanego domu, który doskonale spełnia swoją rolę, zapewniając troskliwą opiekę oraz warunki umożliwiające wszechstronny rozwój dziecka. Gratulując dotychczasowych osiągnięć, życzę Państwu – dyrekcji, wychowawcom i pracownikom – zdrowia, dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz satysfakcji w życiu osobistym, podopiecznym placówki życzę - pogody ducha, dobrych wyników w nauce i wszelkiej pomyślności. Cieszę się, że „Jubilatka” doskonale wpisuje się w pozytywny wizerunek powiatu grudziądzkiego – mówił do zgromadzonych Starosta, Marek Szczepanowski.
Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Białochowie jest jednostką organizacyjną powiatu grudziądzkiego, finansowaną ze środków powiatu i budżetu państwa oraz wspieraną przez sponsorów. Placówka  podejmuje szereg działań, które pozwalają stworzyć dzieciom warunki najbardziej zbliżone do warunków panujących w normalnym domu rodzinnym.
- Placówka realizuje wiele zadań z zakresu pomocy dziecku i jego rodzinie - umożliwia prawidłowy rozwój dziecka, współpracuje z rodziną wychowanka, zapewnia rodzinie pomoc i wsparcie w sprawowaniu jej podstawowych funkcji oraz organizuje pomoc w usamodzielnianiu pełnoletnich wychowanków. Z myślą o dzieciach przebywających w placówce prowadzone są zajęcia m.in. dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne i logopedyczne. Wychowankowie mają również możliwość uczestniczenia w różnych kołach zainteresowań - teatralnym, tanecznym, modelarskim, wędkarskim, plastycznym, fotograficznym i sportowym. W ostatnich dziesięciu latach przeprowadzono wiele remontów sfinansowanych z budżetu powiatu, dzięki którym placówka zyskała nowe oblicze; wybudowano garaż, wymieniono okna w budynku, odnowiono wszystkie pomieszczenia i wyposażono placówkę w nowy sprzęt RTV i gospodarstwa domowego. Dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska przeprowadzono również rewaloryzację parku, który posiada wyjątkowo urozmaicony skład gatunkowy - występują tu buki, klony, dęby szypułkowe i dęby czerwone – mówi Bogumiła Przybielska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Białochowie.
Warto nadmienić, że Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Białochowie to nie jedyna placówka, nad którą opiekę sprawuje powiat grudziądzki, nasz powiat jest również organem prowadzącym dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wydrznie.

komentarze (0) (Nasza „Jubilatka” ma już 10 lat!)

drukuj (Nasza „Jubilatka” ma już 10 lat!)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-02-13
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz