Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Święto PTTK

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze świętuje w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. 26 listopada na uroczystej gali spotkali się w Klubie garnizonowym członkowie grudziądzkiego oddziału PTTK im. ks. ppłk dr Władysława Łęgi w Grudziądzu i zaprzyjaźnieni miłośnicy turystyki.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powstało 17 grudnia 1950 roku z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Grudziądzki oddział PTTK skupia obecnie 348 osób, zrzeszonych w dwunastu kołach. Inicjatorem utworzenia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego był honorowy kustosz grudziądzkiego Muzeum- Władysław Łęga, którego imię dziś nosi PTTK.

Z okazji swojego święta członkowie PTTK odebrali wiele podziękowań i życzeń. 

- Dziękuję członkom zrzeszonym w organizacji, że potrafią zachęcić  młodych ludzi do uczestnictwa w rajdach i wycieczkach służących  propagowaniu wiedzy na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszej małej ojczyzny. Wszystkim miłośnikom turystyki życzę zdrowia, interesujących wypraw, nowych odkryć oraz radosnego świętowania kolejnych okrągłych rocznic istnienia grudziądzkiego koła PTTK- powiedział do zebranych Starosta Grudziądzki.

W trakcie uroczystych obchodów wręczone zostały odznaczenia nadane przez Zarząd Główny PTTK oraz Zarząd Oddziału PTTK w Grudziądzu. Wyróżnienia z rąk prezesa grudziądzkiego oddziału PTTK, Krzysztofa Czerepowickiego otrzymali także przedstawiciele powiatu grudziądzkiego. Medalem za pomoc i współpracę uhonorowano Starostę Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego. Dyplom za zasługi w konkursie krasomówczym, zorganizowanym w 2007 roku w Golubiu Dobrzyniu, a także za działalność w kole Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek otrzymał radny powiatu grudziądzkiego Andrzej Długosz. Dyplom honorowy PTTK przyznano kierownikowi Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Kazimierzowi Sobótce, a dyplomem za popularyzację turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży odznaczono Michała Kosowicza, również z grudziądzkiego starostwa.

komentarze (0) (Święto PTTK)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2010.11.29
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Justyna Osiewicz, Małgorzata Kosowicz

« wstecz