Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nowoczesna świetlica posłuży mieszkańcom

„Swojska chata” – tak nazywa się nowa świetlica wiejska w Świerkocinie, którą uroczyście otwarto w ostatni piątek. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i gwarantuje mieszkańcom komfortowe warunki spotkań i wspólnego spędzania czasu.

Świetlica wyposażona jest w specjalne podjazdy oraz przestronną salę z tarasem, która będzie służyła jako miejsce spotkań integracyjnych dla mieszkańców wsi. Wewnątrz budynku znajduje się kuchnia, szatnia i toalety, obiekt ma również poddasze, na którym docelowo ma powstać sala komputerowa. W jesienno-zimowe wieczory mieszkańcy będą mogli ogrzać  się przy kominku. W otoczeniu chaty posadzono rośliny, a za budynkiem wybudowano parking.

W uroczystości otwarcia świetlicy, która odbyła się 16 września br. wziął udział m.in. Starosta Grudziądzki, który pogratulował mieszkańcom Świerkocina tak okazałej świetlicy.

- Swojska chata” staje się od dziś symbolem społeczności lokalnej, zwieńczeniem wysiłku i determinacji wielu osób oraz podmiotów zaangażowanych w rozwój integracji środowiskowej, miejscowej tradycji i budowania partnerskich relacji. Mam nadzieję, że urok tego miejsca będzie, jak na „ Swojską chatę” przystało nieodparcie kojarzył się z oazą ciepła, serdeczności, wzajemnej życzliwości mieszkańców stając się ośrodkiem tętniącym życiem, łączącym pokolenia, pełnym imprez i ciekawych spotkań. Wizytówką miejscowości, świadectwem więzi międzyludzkich i własnej tożsamości. Nie ma większej satysfakcji niż trwały, służący ludziom, ślad swojej działalności. Element historii, powód do dumy i źródło zadowolenia. W imieniu samorządu powiatu grudziądzkiego mam zaszczyt i przyjemność złożyć najserdeczniejsze życzenia okolicznościowe i gratulacje wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia, z przekonaniem, że dzięki woli, wytrwałości i cierpliwości marzenia się spełniają – powiedział gospodarz powiatu, Marek Szczepanowski.

Świetlica postała dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz budżetu gminy Grudziądz.

komentarze (0) (Nowoczesna świetlica posłuży mieszkańcom)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.09.20
wyświetl galerię w Cooliris
  • Zdjęcie otrzymane dzięki uprzejmości "Gazety Pomorskiej"

« wstecz