Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Jubileusz 92- lecia WKU

W Klubie Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu uroczyście świętowano 92. rocznicę powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień. W jubileuszowych uroczystościach, które odbyły się 1 marca br., wziął udział Starosta Grudziądzki.

Starosta Marek Szczepanowski złożył za pośrednictwem Wojskowego Komendanta Uzupełnień ppłk mgr inż. Marka Magowskiego wyrazy wdzięczności za aktywną i rzetelną służbę wszystkim żołnierzom zawodowym i pracownikom cywilnym WKU.         

- Dziękuję za skuteczną realizację codziennych obowiązków na rzecz społeczności naszej „Małej Ojczyzny” i wzrastające poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Wyrażając wdzięczność za partnerską współpracę z samorządem powiatu grudziądzkiego, życzę Państwu zdrowia, pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym oraz niesłabnącej satysfakcji z wykonywanej pracy– mówił gospodarz powiatu.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu pełni rolę organu wykonawczego Ministra Obrony Narodowej i odpowiada przede wszystkim za realizowanie zadań w zakresie pokojowego uzupełnienia i zapewnienia mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych, a także zadań związanych z administrowaniem rezerwami osobowymi i świadczeniami rzeczowymi. Działalność WKU jest ściśle związana z aktywnym udziałem w szeroko pojętej  administracji wojskowej, począwszy od skutecznej promocji różnych form służby wojskowej aż po organizację przedsięwzięć służących integracji środowisk wojskowych z otoczeniem społecznym. Zasięgiem terytorialnym WKU obejmuje miasto Grudziądz oraz powiaty: grudziądzki, chełmiński, wąbrzeski i świecki.

Tegorocznym obchodom towarzyszyło wręczenie odznaczeń zasłużonym żołnierzom, a także prezentacja poświęcona historii Wojska Polskiego i promocji Narodowych Sił Rezerwowych. O oprawę muzyczną jubileuszu zadbał Zespół Wokalny Marynarki Wojennej „Riwiera” z Gdyni.

komentarze (0) (Jubileusz 92- lecia WKU)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2012.03.05
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz