Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

W służbie od 100 lat!

Jednostka OSP Boguszewo już od 100 lat niesie pomoc swoim mieszkańcom. W minioną sobotę tj. 21 lipca br., druhny i druhowie, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy świętowali piękny jubileusz powstania jednostki.

Obchody 100 rocznicy jednostki OSP Boguszewo rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele św. Michała Archanioła w Linowie, po czym odbył się uroczysty apel.

Przy tak zacnym jubileuszu nie zapomniano o gratulacjach, podziękowaniach i życzeniach, które w imieniu władz samorządowych i społeczności powiatu grudziądzkiego przekazał Sekretarz Powiatu – Bożesław Tafelski.

- „Składam hołd założycielom, działaczom oraz zwykłym członkom, którzy historię jednostki tworzyli, a zarazem wyrazy szacunku i wdzięczności, Wam druhny i druhowie za wszelkie trudy społecznego działania.

Życzę pomyślności w realizacji przyjętych celów i zadań, by czynić nasze życie piękniejszym.

Życzę dużo satysfakcji z tej humanitarnej służby, poczucia, że jesteście potrzebni i pewności, że w razie potrzeby pomogą wam inni.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i odznaczonym. Niech nasza strażacka rodzina będzie nadal wzorem zgody i poświęcenia dla społeczeństwa.”

Podczas uroczystości za rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków wręczono łącznie 18 odznaczeń.

Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”odznaczeni zostali: Krzysztof Kopczyński i Roman Pakaszewski.

Srebrne Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”otrzymali: Marian Wnęk, Michał Chyła, Roman Feliks, Henryk Jędrzejczak i Piotr Felske.

Brązowy Medal„ Za Zasługi dla Pożarnictwa”przyznany został Rafałowi Storma, Tomaszowi Radziszewskiemu, Wojciechowi Kwiatek, Jarosławowi Felske, Pawłowi Chyła i Piotrowi Chyła.

Odznakę „Strażaka Wzorowego”odebrali: Przemysław Kowalkowski, Adrian Pakaszewski, Dawid Pakaszewski, Arkadiusz Samol i Krzysztof Samol.

Odznaczenia wręczali: Wiceprezes ZOSP RP - dh Bożesław Tafelski w asyście zastępcy KM PSP – mł. bryg. Dariusza Sengerskiego i Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP- dh Stefana Falkowskiego.

komentarze (0) (W służbie od 100 lat!)

  • autor: Agnieszka Zawadzka, data: 2012.07.27
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz