Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Sztandar dla Oddziału Powiatowego OSP

W piątek (31 sierpnia br.) na grudziądzkim Rynku Głównym uroczyście obchodzono nadanie sztandaru Oddziałowi Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Grudziądzu.

W ceremonii nadania sztandaru, oprócz strażaków ochotników, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli, służb mundurowych oraz mieszkańcy Grudziądza.

Ważnym punktem programu uroczystości było wystąpienie Marka Szczepanowskiego, Przewodniczącego Komitetu Honorowego Fundacji Sztandaru i Starosty Grudziądzkiego -W życiu człowieka są chwile niezwykłe. Takie, które na zawsze pozostają w pamięci. Nasza wspólna obecność podczas ceremonii nadania i przekazania sztandaru jest świadectwem przywiązania i szacunku dla wieloletniego dorobku i tradycji Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i wielu pokoleń strażaków. Sztandar jest najgodniejszym znakiem skupienia naszej zbiorowości wokół wartości głoszonych i upowszechnianych przez naszych poprzedników. To doniosłe wydarzenie i jego godna oprawa nie byłyby możliwe bez hojności i ofiarności wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu i odpowiedzieli na nasz apel. Z satysfakcją i dumą przyjmujemy te przejawy życzliwości, serdecznie za nie dziękując.

Nowy sztandar przyjął Bożesław Tafelski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grudziądzu. – Nadany sztandar strażacy ochotnicy ziemi grudziądzkiej traktują nie tylko jako nobilitację, podniesienie prestiżu, ale przede wszystkim jako dużą odpowiedzialność w rzetelnym wykonywaniu misji, jakiej się podjęli w ratowaniu życia, zdrowia i mienia obywateli – mówił prezes, odbierając sztandar.

komentarze (0) (Sztandar dla Oddziału Powiatowego OSP )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2012.09.03
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Piotr Bilski

« wstecz