Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Kujawsko-pomorscy policjanci obchodzili swoje święto

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji zorganizowano 26 lipca br. w Grudziądzu. W oficjalnych uroczystościach wzięli udział m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych z całego województwa oraz mieszkańcy.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w grudziądzkiej kolegiacie. Następnie zaproszeni goście w asyście kompanii honorowej i pocztów sztandarowych przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie odbyła się centralna część uroczystości. 

Z okazji Święta Policji serdeczne wyrazy uznania i wdzięczności złożyli również Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Bydgoszczy przedstawiciele powiatu grudziądzkiego - Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Wołoszyn. Samorządowcy podziękowali kujawsko-pomorskim policjantom za ogromne zaangażowanie, z którym wykonują swoje niełatwe obowiązki oraz owocną współpracę Policji ze wszystkimi podmiotami, odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne. Dziękując za dotychczasową służbę, życzyli wszystkim mundurowym zdrowia, nieustającego zapału do podejmowania nowych wyzwań oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Tradycyjnie Święto Policji było okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i odznak resortowych. Brązowym medalem za „Zasługi dla Policji” odznaczono Starostę Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego.

Piątkowe uroczystości zakończył festyn połączony z pokazem sprzętu i działań operacyjnych Policji na Błoniach Nadwiślańskich. 

komentarze (0) (Kujawsko-pomorscy policjanci obchodzili swoje święto)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2013.07.29
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz