Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Biegiem uczcili rocznicę nadania praw miejskich

W ubiegły piątek (20 września br.) ponad 150 uczniów szkół gimnazjalnych z naszego powiatu wzięło udział w X biegu ulicznym z okazji 779 rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu.

Impreza zorganizowana przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radzyniu Chełmińskim odbyła się pod patronatem Starosty  Grudziądzkiego, Starosty Wąbrzeskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy  Radzynia Chełmińskiego zaś patronat medialny objęła „Gazeta Pomorska”.

Jak co roku młodzież miała do pokonania dwukilometrową trasę. W kategorii dziewcząt najlepsze miejsca wywalczyły: Dominika Ciarkowska z Gimnazjum w Świeciu nad Osą (I m-ce), Jagoda Sobota z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim (II m-ce) i Katarzyna Barczyk z Gimnazjum w Świeciu nad Osą (III m-ce), zaś w kategorii chłopców zwyciężył Piotr Krawczewicz z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim zaś tuż za nim uplasowali się: Mateusz Szymański z Gimnazjum w Świeciu nad Osą i Radosław Schodowski z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim.

Nagrody dla dziesiątki najlepszych dziewcząt i chłopców ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i Wąbrzeźnie oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim wręczył Starosta Grudziądzki – Marek Szczepanowski, Wicestarosta Wąbrzeski – Bożena Szpryniecka oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński – Piotr Kozłowski.

komentarze (0) (Biegiem uczcili rocznicę nadania praw miejskich )

  • autor: Agnieszka Zawadzka, data: 2013.09.26
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz