Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Jubileusz 55 -lecia HDK PCK

Z okazji 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża zarząd oddziału PCK w Grudziądzu zorganizował akademię rejonową. Wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową działalność oraz propagowanie idei czerwonokrzyskich odebrali Honorowi Dawcy Krwi  z naszego regionu.

Uroczystość z okazji święta Honorowego Krwiodawstwa odbyła się w ostatnią sobotę (23 listopada br.) w grudziądzkiej restauracji Leśniczówka. W obchodach uczestniczył m.in. Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski.Gospodarz powiatu podziękował pani prezes zarządu oddziału PCK w Grudziądzu Róży Lewandowskiej, działaczom PCK i wolontariuszom z Grudziądza i powiatu za dotychczasową działalność służącą propagowaniu szczytnej idei krwiodawstwa oraz ofiarność i bezinteresowność w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. - Zaangażowanie osób skupionych wokół tej szlachetnej inicjatywy jest wyrazem życzliwości, głębokiej wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka oraz pięknej postawy mającej źródło w chrześcijańskich wartościach. Pragnę życzyć Pani oraz wszystkim członkom zrzeszonym w klubach HDK satysfakcji z pełnienia tej wyjątkowej misji oraz nieustającego zapału do okazywania kolejnych gestów solidarności niosących bliźniemu nadzieję i wsparcie w najtrudniejszych chwilach życia. Niechaj w tej misji niesienia pomocy nie opuszcza Was nigdy zdrowie, pogoda ducha i wszelaka pomyślność - mówił podczas akademii Starosta.

Święto Honorowego Krwiodawstwa to święto wszystkich osób zrzeszonych w klubach HDK. Dlatego osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do propagowania idei honorowego krwiodawstwa otrzymały pamiątkowe statuetki i medale.

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2013.11.26
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Piotr Bilski

« wstecz