Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 17 Lipca 2019

Imieniny

Anety, Bogdana, Jadwigi

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Za nami majówka pełna atrakcji

Uroczystości patriotyczne i liczne plenerowe, sportowe imprezy - tak wyglądały atrakcje przygotowane dla mieszkańców naszego regionu  na długi majowy weekend. 

Tradycyjnie w pierwsze dni maja obchodziliśmy ważne uroczystości patriotyczne. 1 maja uroczyście celebrowano 10-lecie członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, 2 maja świętowaliśmy Dzień Flagi, a dzień później - uroczystości związane z 223. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia po mszy św. w grudziądzkiej kolegiacie delegacje władz samorządowych miasta i powiatu grudziądzkiego złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym.

fot. Piotr Bilski

Podczas „majówki” nie zabrakło również sportowych emocji.

Pierwszego maja trzynaście 7-osobowych drużyn piłkarskich z całego regionu wzięło udział w rozgrywkach piłki nożnej. Zmagania futbolistów odbywały się po raz kolejny na murawie boiska szkolnego w Linowie. Najlepsza okazała się drużyna „Harnaś” z Nowego Młyna. Pozostałe miejsca na podium zajęły zespoły: „Zimny Żubr” z Widlic i „Mocny Full” z Gruty.

Niemałe emocje wzbudziły także zawody w powożeniu zaprzęgami, rozgrywane w Świeciu nad Osą dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W turnieju, organizowanym przez Wójta Gminy Świecie i Starostę Grudziądzkiego, wzięło udział 13 zaprzęgów parokonnych i 3 zaprzęgi kucyków. Zwycięzcami  w powożeniu zaprzęgami zostali: Stanisław Janik z Rywala Grudziądz (I m-ce), Joanna Kretkowska z Włocławka (II m-ce) oraz Jacek Soborski ze Skrwilna (III m-ce). W konkurencji powożenia kucy zwyciężył Szymon  Snopek.

Puchar z rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego dla najlepszego zaprzęgu z powiatu odebrał Stanisław Janik.

fot. Piotr Bilski

Niesamowitych wrażeń dostarczył również XXVI Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza i XXIV Memoriału Lecha Cergowskiego. Kolarski peleton ruszył 1 maja z Grudziądza i przebiegał przez Grutę, Łasin, Jabłonowo Pomorskie, Chełmżę Świecie i Grudziądz. Młodzi kolarze pokonali łącznie 408,1 km. W wyścigu, w którym startowały ekipy polskie i zagraniczne indywidualnie triumfował Holender Julius Van den Berg (z teamu VIKING Waterland Wielerteam). Puchar Starosty za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej otrzymali zawodnicy Kazachstanu.

fot. Gerard Szukay

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2014-05-11
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz