Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

„ Rywal” świętował 25 – lecie istnienia

W ubiegły piątek tj. 11 września br. w grudziądzkim teatrze odbyła się jubileuszowa uroczystość z okazji 25 – lecia istnienia Klubu Jeździeckiego „Rywal”.

Z tej okazji Sekretarz Powiatu Sławomir Piernicki w imieniu Starosty Grudziądzkiego Edmunda Korgola przekazał na ręce Prezesa Klubu - Michała Masłowskiego życzenia.

- (…) W tym szczególnym dniu życzę wam wytrwałości i hartu ducha w  pokonywaniu codziennych trudności, by sportowa pasja pomogła zrealizować zamierzenia i plany sportowe, a kolejne sukcesy były źródłem wielkiej radości i satysfakcji – powiedział Włodarz Powiatu Grudziądzkiego.

Klub Jeździecki „Rywal’ jest kontynuatorem tradycji Klubu Jeździeckiego „Pegaz” założonego w 1976 roku na terenie powiatu grudziądzkiego przy Stadninie Koni w Nowych Jankowicach przez Stanisława Masłowskiego. W 1990 roku Michał Masłowski utworzył pierwszy klub jeździecki w Grudziądzu, który świetnie prosperuje do dnia dzisiejszego, przyciągając rzeszę miłośników jeździectwa konnego. W ślady ojca poszli również jego synowie, Piotr i Wojciech, którzy kultywują rodzinną tradycję przyczyniając się do popularyzacji jeździectwa oraz spędzania aktywnego wypoczynku w siodle. Dzięki systematycznej i solidnej pracy zawodników i trenerów klub osiąga wiele sukcesów zarówno w kraju jak i za granicą.

Piątkową uroczystość uświetniło swoją obecnością wiele osób ściśle powiązanych z owa branżą m.in. władze Polskiego Związku Jeździeckiego, Karola Skowrońska - Prezes Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Konnej w Grudziądzu, hodowcy koni, a także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, Rotary Club oraz miłośnicy jeździectwa i przyjaciele klubu.

Pod adresem klubu padło wiele ciepłych, serdecznych, pełnych życzliwości słów, były kwiaty, okolicznościowe prezenty, gratulacje i  życzenia.

Na scenie grudziądzkiego teatru ożyła rzeźba ułana i dziewczyny. Taneczna para wcieliła się w postacie stojące nad Wisłą przy Ratuszu, by ukazać wkład Rywala w podtrzymywaniu tradycji, który jako jedyny w Polsce i na świecie nosi imię legendarnego Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu.

  • autor: Agnieszka Zawadzka, data: 2015-09-16
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Zdjęcia z uroczystości uzyskane dzięki uprzejmości Redakcji Gazety Pomorskiej w Grudziądzu

« wstecz