Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 22 Lipca 2019

Imieniny

Marii, Magdaleny, Albina

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Grudziądz gospodarzem obchodów...

W sobotę i niedzielę (20 - 21 lutego br.) po raz szósty odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, organizowane przez Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK.

Ideą przedsięwzięcia była prezentacja lokalnej społeczności pracy przewodników, a także uświadomienie roli jaką odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, a w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta i regionu. W ramach w/w akcji na mieszkańców i turystów czekało kilkadziesiąt propozycji atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, polegającego na zwiedzaniu ciekawych zakątków Kujaw i Pomorza. W organizowanych z tej okazji wydarzeniach wzięło udział 2 tysiące osób. Do akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem” włączyły się również instytucje samorządowe z regionu.

W tym roku uroczyste obchody wojewódzkie Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbyły się (dnia 20 lutego br.)  w sali sesyjnej Urzędu Miasta Grudziądza. Podczas gali zasłużonym przewodnikom zostały wręczone podziękowania Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz odznaki „Zasłużony Przewodnik PTTK“, przyznawane przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. Wśród odznaczonych z naszego regionu znaleźli się m.in. Henryk Janowski - Oddział PTTK w Grudziądzu, Patrycja Piłat - Oddział PTTK w Grudziądzu i Wiesław Podsiadły - Oddział PTTK w Grudziądzu.

W uroczystym wydarzeniu wziął udział Sekretarz Powiatu, Sławomir Piernicki.

  • autor: Hanna Arendt, data: 2016-02-22
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Urząd Miejski w Grudziądzu
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Fot. Gerard Szukay, data: 2016-02-23

« wstecz