Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 21 Maja 2019

Imieniny

Jana, Kryspina, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Wojewódzkie obchody święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej

Dnia 25 października 2018 roku Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol uczestniczył w obchodach 100 rocznicy powstania Terenowych Organów Administracji Wojskowej, które odbyły się w Świeciu.

Organizatorem obchodów był Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Tomasz Dominikowski oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Grudziądzu ppłk Tomasz Sobczyk.

 Podczas uroczystości została odczytana decyzja Ministra Obrony Narodowej w sprawie ustanowienia święta TOAW, wręczone zostały oznaczenia i wyróżnienia resortowe żołnierzom i pracownikom korpusu służby cywilnej WKU, a także wręczone zostały medale pamiątkowe z okazji 100 lecia TOAW żołnierzom i pracownikom korpusu służby cywilnej oraz gościom honorowym.

Z okazji jubileuszu Starosta Grudziądzki – Edmund Korgol złożył wszystkim najserdeczniejsze wyrazy uznania i wdzięczność za sumienną i rzetelną pracę na rzecz obronności Ojczyzny. Podziękował za skuteczne działania oraz zaangażowanie, które przez lata przyczyniły się do umocnienia TOAW oraz życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Na Dużym Rynku w Świeciu w obchodach towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego oraz wydana była grochówka wojskowa, zagrał również Zespół Estradowy Klub Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych ,,Błękitne Berety”.

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2018-11-05
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: Autor: Jerzy Gratkowski

« wstecz

baner toplayer
kr