Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nauczyciele skorzystali z unijnego wsparcia

 

Dobiegła końca realizacja kursów dla nauczycieli w ramach projektu „Nauczyciel uczący się – podniesienie kwalifikacji kadr systemu oświaty z terenu byłego województwa toruńskiego w latach 2008-2009”. Wśród ponad trzydziestu samorządów wdrażających projekt (w oparciu o Priorytet IX, Działanie 9.4 PO KL „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty”) był powiat grudziądzki.

 
PO KL wspiera inwestycje służące tworzeniu miejsc pracy, ale także projekty mające na celu poprawę systemów edukacyjnych podnoszących kwalifikacje i poziom przygotowania kadr oświaty do zmieniającej się sytuacji demograficznej.
W kursach, organizowanych w ramach PO KL, wzięli udział nauczyciele i pracownicy administracji zatrudnieni w prowadzonym przez powiat grudziądzki Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym w Łasinie.
Dzięki dofinansowaniu z EFS, budżetu państwa i budżetu powiatu dwunastu nauczycieli ZSP poszerzyło wiedzę z zakresu stosowania  metod w pracy z uczniem zdolnym, metody projektu w egzaminach zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe, wykorzystywania technik i metod efektywnego uczenia się oraz przygotowania uczniów do obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki w 2010 r .
Trwające trzy miesiące zajęcia dla nauczycieli (tj. od 20 marca - 7 czerwca br.) prowadzili pracownicy Regionalnej Agencji Poszanowania Energii w Toruniu, CKU Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.
 
Rolę koordynatora całości projektu pełnił powiat toruński.

komentarze (0) (Nauczyciele skorzystali z unijnego wsparcia)

drukuj (Nauczyciele skorzystali z unijnego wsparcia)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 22.06.2009

« wstecz

baner toplayer
odprac