Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Środa 2 Grudnia 2020

Imieniny

Balbiny, Pauliny, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Prestiżowy certyfikat mobilizuje

Z rąk Starosty Grudziądzkiego, Marka Szczepanowskiego, troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie odebrało wczoraj certyfikaty ECDL (z ang. European Computer Driving Licence). Do uzyskania certyfikatu młodzież przygotowywała się przez cały ubiegły rok szkolny. Uroczystość wręczenia komputerowego „prawa jazdy” była więc zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy uczniów podczas kursu doskonalącego umiejętności z zakresu użytkowania komputera.

 
Anika Sonnenfeld, Magda Janta-Lipińska i Paweł Wydorski - wyłonieni podczas rekrutacji uczniowie łasińskiego ZSP, dla którego organem prowadzącym jest powiat grudziądzki - mogli pogłębiać swoją wiedzę dzięki projektowi realizowanemu w ramach PO KL pn. „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w roku szkolnym 2008/2009”. ECDL jest uznawanym w 148 krajach na świecie, w tym w Unii Europejskiej certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz potrafi samodzielnie realizować zadania z wykorzystaniem komputera w zakresie obsługi aplikacji biurowych.
Przypomnijmy, że kurs ECDL składał się z siedmiu modułów - modułu teoretycznego i sześciu modułów praktycznych, każdy z nich kończył się egzaminem zewnętrznym.
- Egzaminy sprawdzały podstawowe umiejętności wykorzystywania edytora tekstów MS Word, arkusza kalkulacyjnego MS Excel, jak również programów Access i Power Point. Kurs mi się podobał, przystępna forma zajęć sprawiła, że łatwo można było przyswoić wiedzę. Nabyte w ten sposób doświadczenia na pewno przydadzą mi się na studiach, po ukończeniu Technikum chciałabym studiować informatykę, ponieważ ten kierunek jest zgodny z moimi zainteresowaniami i wierzę, że pozwoli mi zrealizować plany zawodowe – mówi Anika Sonnenfeld z III Technikum Informatycznego przy ZSP w Łasinie. Zajęcia przygotowało Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu.
Gratulacje, oprócz Starosty, złożyli młodzieży również Wicestarosta Grudziądzki - Edmund Korgol i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie – Bernadeta Klonowska.
 

komentarze (0) (Prestiżowy certyfikat mobilizuje)

drukuj (Prestiżowy certyfikat mobilizuje)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-09-03
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

baner toplayer
covid-19