Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 15 Grudnia 2019

Imieniny

Celiny, Niny, Waleriana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Chcą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce

Dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie przeszło w marcu kurs przygotowujący do zawodu magazyniera. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs zorganizowano w ramach realizowanego przez powiat grudziądzki projektu „Kreatywność absolwentek i absolwentów drogą do sukcesu zawodowego” (działanie 9.2 PO KL). Ideą warsztatów stanowiących cenne przygotowanie do wejścia na rynek pracy było przekazanie młodzieży wiedzy i umiejętności zawodowych niezbędnych do wykonywania pracy w charakterze magazyniera.

- Umiejętności zdobyte podczas zajęć zamierzam wykorzystać pracując w sklepie lub hurtowni. Mam nadzieję, że ukończony kurs mi w tym pomoże i będę mogła wkrótce tę wiedzę sprawdzić w praktyce – mówi Jessika Sonnenfeld, uczennica II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w zawodzie sprzedawca w ZSP w Łasinie.

Program miesięcznego kursu, który odbywał się w szkole w Łasinie obejmował łącznie 50 godzin. Uczniowie uczyli się wystawiania dokumentów magazynowych (faktur Vat i korygujących) oraz poznali podstawowe zagadnienia związane z zaopatrzeniem i organizacją gospodarki magazynowej.

Kurs zakończył się wręczeniem zaświadczeń, które uczestnicy otrzymali podczas ostatniego dnia zajęć tj. 30 marca br.

komentarze (0) (Chcą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2010.04.02
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac