Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Kujawsko - Pomorskie Dni Pola

W miniony weekend zakończyły się Kujawsko – Pomorskie Dni Pola w Grubnie (w pobliżu Chełmna). W imprezie m.in. wzięło udział szesnastu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie  z klas ZSZ o specjalności rolniczej. Wyjazd był możliwy dzięki realizacji projektu „Kreatywność absolwentek i absolwentów drogą do sukcesu zawodowego", priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach działanie 9.2.Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież miała okazję poznać dostępne na rynku technologie, najnowsze maszyny,środki produkcji dla rolnictwa, a także ponad dwieście odmian krajowych i zagranicznych roślin uprawnych w trakcie wegetacji. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły pokazy pracy maszyn rolniczych oraz kiermasze, na których prezentowano materiał szkółkarski, rękodzieło i artykuły spożywcze.

Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie – Oddział w Przysieku, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, „Agro-Sieć” Chełmno i Starostwo Powiatowe w Chełmnie.

komentarze (0) (Kujawsko - Pomorskie Dni Pola )

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2010.06.27

« wstecz

baner toplayer
odprac