Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 8 Grudnia 2019

Imieniny

Marii, Wirginii, Makarego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Umowa podpisana, wkrótce ruszy przebudowa!

17 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu władze powiatu grudziądzkiego podpisały umowę na dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1405 C Słup-Świecie nad Osą”. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze we wrześniu.

 
Powiat grudziądzki jest szóstym z kolei samorządem w województwie kujawsko-pomorskim, z którym podpisano umowę w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Strategia rozwoju regionu przyjęta w RPO zakłada wsparcie priorytetowych działań postulowanych przez Strategiczne Wytyczne Wspólnoty w zakresie polityki spójności, społecznej, gospodarczej i przestrzennej współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem strategicznym RPO w latach 2007-2013 jest poprawa konkurencyjności województwa oraz spójności społeczno-gospodarczej i przestrzennej jego obszaru.
Unijne dofinansowanie zostanie wydatkowane na remont i wzmocnienie nawierzchni oraz poszerzenie jej do 5,5 m; w ramach inwestycji zostaną wyprofilowane pobocza oraz wykonane przepusty, skarpy i rowy. Realizacja zadania została rozłożona na trzy lata, tj. do 2011 roku.
Całkowity koszt projektu wynosi 5 062501,41 zł i obejmuje nakłady finansowe na przygotowanie dokumentacji oraz studium wykonalności, koszty robót budowlanych i działania informacyjno-promocyjne.

komentarze (0) (Umowa podpisana, wkrótce ruszy przebudowa!)

drukuj (Umowa podpisana, wkrótce ruszy przebudowa!)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 22.09.2009
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac