Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Ponad 800 tys. zł na modernizację powiatowej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

W piątek (28 marca 2014 r.) Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Wicestarosta Edmund Korgol oraz Ludmiła Pietrzak reprezentująca konsorcjum - InterTIM Spółka z o.o. z siedzibą w Suwałkach oraz InterTIM Pietrzak Ludmiła z siedzibą w Warszawie podpisali umowę na realizację projektu pn. „Uzupełnienie ewidencji gruntów i budynków, dystrybucja zbioru danych o działkach, budynkach i lokalach na terenie województwa kujawsko – pomorskiego jako elementy infrastruktury przestrzennej”. Inwestycja  zostanie sfinansowana ze środków unijnych pozyskanych przez Związek Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu powiatu grudziądzkiego.

Projekt o wartości 816.843 zł obejmie założenie ewidencji budynków dla gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Radzyń Chełmiński i Świecie nad Osą. W ramach przedsięwzięcia zaktualizowane zostaną również grunty zabudowane.

- Po analizie dokumentów zgromadzonych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym wykonane będą prace polegające na pomiarze budynków i terenów zabudowanych, a następnie dokonane zostaną numeryczne opracowania uzyskanych danych. W końcowym etapie realizacji inwestycji nastąpi wyłożenie operatu ewidencji gruntów i budynków do publicznej wiadomości – mówi geodeta powiatowy, Edward Wiatrowski.

Prace powinny zakończyć się do 27 lutego 2015 r.

Projekt współfinansowany jest ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.2 Rozwój usług i aplikacji dla ludności Oś priorytetowa 4. Rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013.

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac