Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 27 Września 2020

Imieniny

Wincentego, Damiana, Wawrzyńca

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Pracowicie na drogach i chodnikach

Letnia aura kojarzy się przede wszystkim z wakacyjnymi wyjazdami i wypoczynkiem nad wodą, ale dla służb drogowych to czas intensywnych prac budowlanych. Drogowcy zakończyli już przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej Zielnowo-Gziki, a dokładnie za miesiąc dobiegnie końca kompleksowa modernizacja drogi w miejscowości Słup. Równolegle trwa również budowa chodników.

3 sierpnia br. zakończyły się prace związane z przebudową kolejnego odcinka drogi nr 1419 C Zielnowo-Gziki. Inwestycja stanowi kontynuację ubiegłorocznej modernizacji, którą objęto 970-metrowy fragment drogi. Przebudowany kilka dni temu przez pracowników firmy „Skanska” kolejny odcinek drogi w Zielnowie (837 m) zyskał nowe warstwy asfaltowe, zatokę autobusową i chodnik, a także nowe zjazdy i bariery ochronne. W zakres prac weszły też roboty związane z wykonaniem i odtworzeniem rowów przydrożnych oraz odwodnieniem. Przebudowa tego fragmentu trasy z Zielnowa do Gzik będzie kosztowała samorząd powiatu ponad 990 tysięcy złotych.

W ramach współpracy powiatu grudziądzkiego z firmą budującą siłownie wiatrowe zmodernizowano również dwa odcinki dróg powiatowych w miejscowości Linowo o łącznej długości 1600 metrów. Realizacja tej inwestycji polegała na położeniu nakładki asfaltowej.

Aktualnie ekipy wąbrzeskiego „Drobudu” pracują nad przebudową 570-metrowego odcinka drogi nr 1404 C Słup-Linowo w miejscowości Słup.

Roboty postępują zgodnie z harmonogramem. Przystąpiliśmy do prac przygotowawczych. W tej chwili wykonujemy rozbiórkę chodnika, budujemy przepusty, odwodnienia i kanalizację deszczową – opowiada Piotr Retmański, kierownik budowy z firmy „Drobud”. Na  zakończenie tej inwestycji wykonawca ma czas do 7 września br. Koszt robót szacuje się na ponad 480 tysięcy złotych.

Samorząd powiatu dba również o bezpieczeństwo pieszych. Obecnie trwają prace polegające na przebudowie chodnika w Mełnie. Nową kostkę brukową układają służby drogowe Powiatowego Zarządu Dróg oraz pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych przez Urząd Gminy Gruta.

Warto przy tym zaznaczyć, że w tym roku wybudowano już dwa chodniki w miejscowościach Gać i Orle o łącznej długości ponad 300 m. Najbliższe plany samorządu powiatu związane z budową traktów dla pieszych dotyczą także miejscowości: Wałdowo, Mały Rudnik, Rywałd, Szonowo, Lisnowo, Rogóźno i Szczepanki.

komentarze (1) (Pracowicie na drogach i chodnikach)

  • autor: Justyna Osiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
  • Prace przy budowie chodnika w Mełnie
  • Ponad półkilometrowy odcinek drogi w Słupie w trakcie...
  • Ponad półkilometrowy odcinek drogi w Słupie w trakcie...
  • -
  • -
  • Nowo przebudowany odcinek drogi nr 1419C Zielnowo-Gziki
  • -

« wstecz