Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Sobota 26 Września 2020

Imieniny

Justyny, Damiana, Wawrzyńca

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Dobra wiadomość dla kierowców! Powiat Grudziądzki przebudowuje kolejną drogę

W poniedziałek (7 października br.) rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 1396C Wałdowo-Turznice na odcinku o długości ok. 300 m w miejscowości Turznice. Wykonawcą zadania jest Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „STRZELBUD” sp. z o.o. Całkowita wartość zadania wyniesie 555 540,47 zł. Inwestycja realizowana jest z budżetu powiatu grudziądzkiego oraz ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w kwocie 279 615,00 zł.

„Remont dróg w powiecie grudziądzkim to jeden z priorytetów, który wyznaczyliśmy sobie na początku kadencji. Nasz budżet nie pozwala jednak robić tyle, ile jest oczekiwań społecznych. Cieszę się, że udało nam się pozyskać fundusze dzięki temu możemy realizować następny projekt, tym razem dzięki wsparciu z budżetu państwa. Liczę, że wzorem zakończonych już inwestycji ta również zostanie wykonana bez zarzutu i w terminie - powiedział Starosta Grudziądzki Edmund Korgol
 

Inwestycja obejmie przebudowę drogi na odcinku o długości ok. 300 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1397C Grudziądz - Dębieniec do cmentarza w miejscowości Turznice oraz remont nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 1397C w obrębie skrzyżowania z drogą nr 1396C. Prace związane z realizacją zamówienia polegać będą w szczególności na wykonaniu nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 5 m i budowie chodnika o szerokości 1,5 – 2 m, profilowaniu i utwardzeniu poboczy z kruszywa, co poprawi stan infrastruktury technicznej drogi zwiększając tym samym bezpieczeństwo jej użytkowania.

Poza tym wykonawca zadania przebuduje zjazdy, przepusty i zbuduje zatoki parkingowe równoległe dla samochodów osobowych.

 

Prosimy o zachowanie ostrożności w miejscu prowadzenia prac i stosowanie się do oznakowania.

  • autor: Hanna Arendt, data: 2016-11-10

« wstecz