Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 17 Listopada 2019

Imieniny

Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Menu

Nawigacja

Odnosniki

XII Gminny i VI Powiatowy Piknik ekologiczny

W czwartek 29 maja 2008 odbył się XII Gminny i VI Powiatowy Piknik ekologiczny.

W tym roku w imprezie organizowanej przez Szkołę Podstawową w Węgrowie przy współudziale samorządu gminnego i powiatowego wzięły udział dzieci z 17 szkół, w tym 16 z terenu powiatu grudziądzkiego oraz jedna z Kiełpin, gmina Lidzbark, powiat działdowski (współorganizator corocznych warsztatów ekologicznych i turnieju międzypowiatowego, w którym biorą udział przedstawiciele „naszych” szkół.
Pośród gości zaproszonych przez organizatorów obecni byli: przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego Jerzy Wołoszyn, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego Kazimierz Sobótka, Wójt Gminy Grudziądz Jan Tesmer, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Guzowska, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Nadleśnictwa Jamy.
Główni uczestnicy – młodzież przyjechali z następujących miejscowości: oprócz wymienionych już Kiełpin i gospodarzy (Węgrowa) z Sosnówki, Rudy, Wałdowa Szlacheckiego, Piask, Wielkiego Wałcza, Mokrego, Dusocina, Plemiąt, Słupa, Radzynia Chełmińskiego, Rywałdu, Zawdy, Szonowa i Nowej Wsi.
Każda z ekip zaprezentowała piosenkę o tematyce ekologicznej, wykonała portret jednego z gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, odbyła ekozwiad terenowy, wykazując się na jego trasie nie lada wiedzą przyrodniczą, wykazała się sprawnością fizyczną podczas turnieju sportowego oraz wszyscy najedli się pysznej grochówki oraz upieczonej własnoręcznie przy ognisku kiełbaski.
Nikt nie odjechał z pustymi rękami. Każda szkoła, każdy uczestnik otrzymał upominki w postaci plastikowych znaczków okolicznościowych, dyplomów, książek ufundowanych przez Wojewódzki i Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska. Jak co roku każda ze szkół zabrała ze sobą sadzonkę drzewa przekazaną przez Nadleśnictwo Jamy. A odjeżdżający po kilkugodzinnych zmaganiach i zabawie już przyrzekali sobie spotkanie za rok (niestety, część uczniów już będzie gimnazjalistami i nie będzie mogła w tej imprezie uczestniczyć…)

komentarze (0) (XII Gminny i VI Powiatowy Piknik ekologiczny)

drukuj (XII Gminny i VI Powiatowy Piknik ekologiczny)

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2.06.2008
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz