Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 12 Listopada 2019

Imieniny

Mateusza, Renaty, Witolda

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Najbezpieczniejsze i najbardziej zadbane zagrody

Leszek i Hanna Żmuda-Trzebiatowscy ze Świecia nad Osą oraz Zbigniew Albrecht z Rogóźna otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2008”. Jego organizatorem był Oddział Regionalny KRUS w Grudziądzu we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, Państwową Strażą Pożarną oraz redakcją regionalną  „Gazety Pomorskiej”. Spotkanie podsumowujące współzawodnictwo właścicieli posesji odbyło się w miniony piątek, 6 czerwca w siedzibie grudziądzkiego KRUS.

 
W pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu zmierzyły się 24 gospodarstwa rolne z powiatów: grudziądzkiego, wąbrzeskiego, brodnickiego i golubsko-dobrzyńskiego. Komisja wizytująca w maju rolników oceniała m.in. stan techniczny maszyn rolniczych, budynków inwentarskich i gospodarczych, poziom bezpieczeństwa pracy oraz estetykę zagrody.
Po dokonaniu oględzin postanowiono przyznać trzy nagrody oraz sześć wyróżnień gospodarstwom, które spełniły wymagania bezpieczeństwa. Ich właściciele otrzymali przydatne w każdej zagrodzie akcesoria m.in. piłę McCulloch, wiertarkę Bosh i myjkę ciśnieniową.
Laureatami tegorocznej, siódmej już edycji  konkursu, zostali: Ewa i Józef Kuchniccy z gminy Zbójno, Ewa i Roman Topij z gminy Dębowa Łąka oraz Henryk Łasiński z gminy Ryńsk.
Wyróżnienia otrzymali: Leszek i Hanna Żmuda-Trzebiatowscy (Świecie nad Osą), Mariusz Lewandowski (Czernikowo), Anna i Jan Bonieccy (Golub-Dobrzyń), Ryszard Głębocki (Radomin), Sławomir Gulczyński (Świedziebnia) i Zbigniew Albrecht (Rogóźno). Do następnego etapu - eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu przeszli zdobywcy pierwszych miejsc.
Nagrodzonym serdecznie pogratulował i życzył sukcesów na kolejnych szczeblach konkursu Wicestarosta Grudziądzki, Edmund Korgol.
 

komentarze (0) (Najbezpieczniejsze i najbardziej zadbane zagrody)

drukuj (Najbezpieczniejsze i najbardziej zadbane zagrody)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 9.06.2008

« wstecz