Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Ekologiczne zmagania

W piątek, 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Węgrowie odbyła się ostatnia część Powiatowego Turnieju Ekologicznego – Turniej Drużynowy. Wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje szkół, po jednej z każdej gminy powiatu grudziądzkiego.

O pozycji szkoły w konkursowym rankingu decydowała suma punktów zdobytych przez poszczególnych członków drużyny podczas rozwiązywania testu. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Radzynia Chełmińskiego , minimalnie wyprzedzając Szkołę Podstawową z Rogóźna. Trzecie miejsce przypadło ex’equo gospodarzom – Szkole Podstawowej w Węgrowie i Szkole Podstawowej w Świeciu nad Osą.
Dodatkowo rozegrano jeszcze „Turniej Liderów” – na zadawane przez Komisję pytania odpowiadały osoby, które w swoich reprezentacjach zdobyły największą ilość punktów. Tutaj zwyciężył Patryk Wiśniewski ze Świecia nad Osą przed Natalią Kowalczyk z Węgrowa i Renatą Szyszkowską z Radzynia Chełmińskiego. Tuż za nimi uplasowali się Kamil Mądzielewski z Łasina i Wojciech Lipa z Rogóźna.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Nadleśnictwo Jamy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Szkoły wzbogaciły się o antyramy, płyty i plakaty z treściami edukacyjnymi, uczestnicy indywidualni o bogato ilustrowane wydawnictwa o tematyce przyrodniczej. Wszystkim laureatom raz jeszcze składamy gratulacje, wszystkim powodzenia w zmaganiach konkursowych w Nowym, 2009 roku!

komentarze (0) (Ekologiczne zmagania)

drukuj (Ekologiczne zmagania)

  • autor: Michał Kosowicz, data: 15.12.2008
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac