Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Piątek 23 Października 2020

Imieniny

Marleny, Seweryna, Jana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Młodzi artyści i ich „złote usta”

Znani są już laureaci X Powiatowego Przeglądu Poezji pn. „Złote Usta”. Organizowany co roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łasinie konkurs poetycki odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Grudziądzkiego.

 
Podobnie jak w poprzednich latach kryteria konkursowe koncentrowały się na interpretacji tekstu, doborze repertuaru, dykcji oraz ogólnym wyrazie artystycznym. Dokonując wyboru najlepszych młodych recytatorów, konkursowe jury także i w tym roku miało trudny orzech do zgryzienia; wszyscy uczestnicy przeglądu starali się zaprezentować jak najlepiej, dokładali wszelkich starań, aby wiersze w ich wykonaniu brzmiały nie tylko poprawnie, wyraziście, ale przede wszystkim, by w pełni oddawały autentyczny przekaz twórców dzieł literatury pięknej.
Po przesłuchaniu młodych artystów jury postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:
W kategorii przedszkola-zerówki pierwsze miejsce zajęła - Gabriela Fyda z Gminy Gruta, na drugim miejscu uplasowała się - Natalia Nowakowska z Gminy Rogóźno, natomiast trzecie miejsce przypadło - Marcie Guz z Gminy Gruta. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Julia Makoś z Gminy Łasin.
W kategorii klas I-II pierwsze miejsce uzyskała - Julia Taczyńska z Gminy Rogóźno, drugie miejsce zajął - Łukasz Kwiatkowski z Gminy Łasin, zaś trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Junkier z Gminy Radzyń Chełmiński.
W kategorii klas III-IV najlepsi okazali się: Oliwia Korzeń z Gminy Radzyń Chełmiński (I miejsce), Agata Gorczewska z Gminy Łasin (II miejsce) i Magdalena Zielazkiewicz z Gminy Rogóźno (III miejsce).
W kategorii klas V-VI bezkonkurencyjni byli: Joanna Kosiarek z Gminy Łasin (I miejsce), Aleksandra Florkiewicz z Gminy Łasin (II m-ce) i Daria Rajnik z Gminy Radzyń Chełmiński (III m-ce).
Wśród gimnazjalistów zwyciężyli: Karol Biernacki z Gminy Grudziądz (I m-ce), Olga Kotowska z Gminy Łasin (II m-ce) i Natalia Żmuda-Trzebiatowska z Gminy Świecie nad Osą (III m-ce). Dodatkowe dwa wyróżnienia jury przyznało Klaudii Dziubkowskiej z Gminy Gruta i Irenie Kwiatkowskiej z Gminy Łasin.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzono uczennice ZSP w Łasinie:Martę Wierzbicką (I m-ce), Matyldę Zych (II m-ce) i Maritę Stasiak (III m-ce).
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

drukuj (Młodzi artyści i ich „złote usta”)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2009-03-16
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz