Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Recytowali poezję

W sobotę, 25 kwietnia, w radzyńskim gimnazjum odbył się 22. Rejonowy Konkurs Recytatorski. Udział w konkursie zgłosiło 37 gimnazjalistów z powiatów: grudziądzkiego, wąbrzeskiego i brodnickiego.

 
W tym roku młodzież prezentowała poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Juliusza Słowackiego. Umiejętności uczniów oceniało jury w składzie: Aleksandra Bacińska-Baranowska - przewodnicząca, Jadwiga Misiaszek, Aleksandra Kurek, Hanna Schmidt, Zuzanna Kurek i Patrycja Piłat. Swoją obecnością przegląd zaszczycili m.in. Starosta Powiatu Grudziądzkiego Marek Szczepanowski oraz Burmistrz Radzynia Krzysztof Chodubski.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy postanowili przyznać I miejsce ex aequo Oldze Kotowskiej z Gimnazjum w Łasinie oraz Jagodzie Brylińskiej z Gimnazjum w Radzyniu Chełm. II miejsce zajął Mikołaj Niećko z Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu, III miejsce - Perpetua Żuchowska z Gimnazjum w Radzyniu Chełm., IV miejsce - Natalia Żmuda-Trzebiatowska z Gimnazjum w Świeciu n. Osą i V miejsce - Paulina Duma z Gimnazjum w Radzyniu Chełm.
Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Domagalska z Gimnazjum w Książkach, Zuzanna Trędowicz z Gimnazjum w Jabłonowie Pom., Marcelina Kucięba z Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu, Patrycja Pliszczyńska z Gimnazjum w Łasinie, Alicja Czaplińska z Gimnazjum nr 6 w Grudziądzu, Aneta Leszczyńska z Gimnazjum w Grucie oraz Dominika Wójtowicz i Marta Paluch z Gimnazjum w Radzyniu Chełm.

komentarze (0) (Recytowali poezję)

drukuj (Recytowali poezję)

  • data: 28.04.2009
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac