Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 15 Grudnia 2019

Imieniny

Celiny, Niny, Waleriana

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Młodzi artyści nagrodzeni

Kilkudziesięcioro dzieci i młodzieży wzięło wczoraj (14 marca br.) udział w finale Powiatowego Przeglądu Poezji pn. „Złote Usta” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łasinie i Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

Konkurs poezji już od czternastu lat gromadzi na scenie łasińskiego MGOKiS młodych artystów z różnych zakątków powiatu. Dzieci mają okazję wystąpić przed dużą publicznością, nauczyć się obcowania ze sztuką, a także doskonalić swój warsztat sceniczny.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii I (przedszkola - zerówki) – Rafał Otolski z SP w Radzyniu Chełmińskim (I m-ce), Małgorzata John z SP w Zawdzie (II m-ce), Amelia Sikora z SP w Zawdzie (III m-ce). W tej kategorii przyznano również wyróżnienie za osobowość artystyczną. Odebrał ją Mikołaj Milewski z SP w Boguszewie.

- w kategorii II  (klasy I-II) – Iza Zakrzewska z SP w Łasinie (I m-ce), Oliwia Jaranowska z SP w Słupie (II m-ce) i Bartosz John z SP w Zawdzie (III m-ce).

- w kategorii III ( klasy III-IV) – Martyna Korzeń  z SP w Nicwałdzie (I m-ce), Adrianna Brzyska z SP w Słupie (II miejsce) i Monika Merholc z SP w Łasinie (III m-ce).

- w kategorii IV ( klasy V-VI) - Aleksander Kruczkowski z SP w Wydrznie (I m-ce), Natalia Maksim z SP w Wydrznie (II m-ce) i Natalia Nartowska z SP w Wydrznie (III m-ce).

- w kategorii V (szkół gimnazjalnych) – Mikołaj Gralla z Gimnazjum w Wałdowie Szlacheckim (I m-ce), Viktoria Nowicka z Gimnazjum Nr 1 w Łasinie i Klaudia Dąbrowska z Gimnazjum nr 2 w Jankowicach (II m-ce) oraz Agata Gorczewska i Weronika Michalczyk z Gimnazjum Nr 1 w Łasinie (III m-ce).

- w kategorii VI (szkół ponadgimnazjalnych) drugie miejsce zajęła Ewa Jankowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Nagrody laureatom wręczyli:  Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Przewodnicząca Komisji Ewa Paszkowska oraz Dyrektor MGOKiS w Łasinie Marek Czarnuch.

komentarze (0) (Młodzi artyści nagrodzeni)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2013.03.15
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac