Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Powiatowy finał OTWP

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu i Grudziądza spotkali się w sobotę (6 kwietnia br.) w Małym Rudniku, aby sprawdzić swoją wiedzę podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Grudziądzki.

Tradycyjnie turniej rozpoczął się pisemnym testem, po którym uczniowie z największą ilością punktów odpowiadali na pytania przed komisją konkursową. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad udzielania pierwszej pomocy i prewencji przeciwpożarowej.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli: Wojciech Kołodziejczyk z ZS Ruda (I m-ce), Mariusz Kramp z SP Węgrowo (II m-ce)  i Nicola Kwaśniak z SP Lisnowo (III m-ce).

Wśród młodzieży gimnazjalnej najlepsi okazali się: Michalina Lesińska (I m-ce), Weronika Łakoma z ZS Ruda (II m-ce)  i Jonatan Maliszewski z Gimnazjum Nr 2 w Grudziądzu (III m-ce).

W najstarszej grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) najlepszy wynik uzyskali:  Dawid Sierdziński z OSP Świecie nad Osą (I m-ce), Piotr Mielewczyk z ZSE w Grudziądzu (II m-ce)  i Damian Wołoszyn z OSP Ruda (III m-ce).

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu wręczyli Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Bożesław Tafelski.

Laureaci eliminacji powiatowych OTWP zmierzą się na szczeblu wojewódzkim turnieju, który zaplanowano 19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu.

komentarze (0) (Powiatowy finał OTWP)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2013.04.08
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac