Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 26 Maja 2020

Imieniny

Filipa, Eweliny, Marianny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Recytowali wiersze Tuwima

W sobotę, 5 kwietnia br. w radzyńskim gimnazjum odbyła się 27. edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 31 gimnazjalistów z powiatów: grudziądzkiego, wąbrzeskiego i brodnickiego.

W tym roku młodzież prezentowała poezję Juliana Tuwima. Umiejętności uczniów oceniało jury w składzie: Aleksandra Kurek, Aleksandra Bacińska-Baranowska, Zenon Zaremba, Danuta Neumann oraz Paulina Kwiecińska.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jurorzy postanowili przyznać pierwsze miejsce ex aequo - Julii Ostaszewskiej z Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu i Jakubowi Frankowi z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Drugie miejsce zajęły Mirela Gajda z Gimnazjum w Świeciu nad Osą i Milena Adamczyk z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim. Trzecie miejsce przyznano Martynie Jabłońskiej z Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu.

Wyróżnienia otrzymali: Łukasz Cybulski z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim, Anna Rajnik z Gimnazjum w Radzyniu Chełmińskim, Angelika Zięba z Gimnazjum w Świeciu nad Osą, Iga Bączkowska z Gimnazjum nr 3 w Grudziądzu, Natalia Wasilewska z Gimnazjum w Wąbrzeźnie, Alicja Materka z Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu oraz Zuzanna Daroszewska z Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu.

Spotkanie uświetnił występ chóru szkolnego pod przewodnictwem Beaty Czmoch. Nad całością czuwały panie Mariola Kwak i Romualda Erdmańska.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski i Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński Krzysztof Chodubski.

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2014.04.11
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
covid 1