Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 12 Grudnia 2019

Imieniny

Aleksandra, Dagmary, Joanny

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Recytowali poezję

W czwartek (10 marca br.) dzieci i młodzież ze szkół powiatu grudziądzkiego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie na scenie łasińskiego MGOKiS. Po raz XVII konkurs zorganizowany został przez MGOKiS w Łasinie i Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

Konkursowe zmagania oceniło jury w składzie:  –Elżbieta Szydłowska (przewodnicząca), Ewa Paszkowska i Teresa Faltynowska przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii I (przedszkola i zerówki) Julia Romanowska z Przedszkola Samorządowego w Radzyniu Chełmińskim (I m-ce), Katarzyna Olech z Oddziału Przedszkolnego w Zawdzie (II m-ce), Oliwia Gołębiewska (III m-ce) z Przedszkola Samorządowego w Radzyniu Chełmińskim. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie za osobowość artystyczną. Odebrała ją Zofia Grabowska z  Przedszkola Miejskiego w Łasinie.

- w kategorii II (klasy I-II) – Maja Świniarska z SP w Rudzie (I m-ce), Maja Zdrojewska z SP w Węgrowie (II m-ce) i Karolina Lewandowska z SP w Radzyniu Chełmińskim (III m-ce). Wyróżnienie przyznano Marcie Murawskiej z SP w Szembruczku.

- w kategorii III ( klasy III-IV) – Natalia Guzowska z SP w Węgrowie (I m-ce), Kacper Bielewski z SP w Zawdzie (II m-ce) i Alina Rafalska z SP w Boguszewie (III m-ce). Wyróżnienie otrzymał Michał Rogowski z SP w Łasinie.

- w kategorii IV ( klasy V-VI) – Weronika Konkiel (I m-ce) oraz Bartosz John (II m-ce) z SP w Zawdzie i Aleksandra Bochna z SP w Radzyniu Chełmińskim (III m-ce). Wyróżniona została Paulina Kowalewska z SP w Rogóźnie.

- w kategorii V (szkół gimnazjalnych) – Natalia Nartowska z Gimnazjum Nr 1 w Łasinie (I m-ce), Angelika Supińska (II m-ce) i Kamila Wesołowska (III m-ce)  z Gimnazjum w Grucie. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aleksandra Wojcieszak z Gimnazjum w Rudzie.

- w kategorii VI (szkół ponadgimnazjalnych) – Mirela Gajda (I m-ce), drugie miejsce zajęła Wiktoria Nowicka, miejsce trzecie Paulina Wojciechowska. Wszyscy laureaci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Nagrody oraz dyplomy wręczyli laureatom Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego Krzysztof Klonowski, Burmistrz Miasta i Gminy Łasin Rafał Kobylski oraz Dyrektor MGOKiS w Łasinie Marek Czarnuch.

drukuj (Recytowali poezję)

  • autor: Hanna Arendt, data: 2016-03-11
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
odprac