Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Niedziela 8 Grudnia 2019

Imieniny

Marii, Wirginii, Makarego

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Strażacy rywalizowali

W minioną sobotę (27 maja br.) druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz sprawdzili swoje umiejętności w zawodach sportowo – pożarniczych, które odbyły się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku.

Główną ideą współzawodnictwa była ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i umiejętności obsługi sprzętu. Zmagania strażaków miały na celu także popularyzację wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej i mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczej.

Rywalizacja drużyn strażackich o miano najlepszej w gminie przeprowadzona została pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, składającej się ze strażaków zawodowych z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu. Młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym, natomiast w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7x50 z przeszkodami swoje zdolności sprawdzili drużyny seniorskie. W zawodach zmagało się 5 drużyn, w tym 3 drużyny żeńskie.
W kategorii męskiej na pierwszym miejscu znalazła się OSP Piaski,  na drugim OSP Ruda, a trzecią pozycję wywalczyła OSP Dusocin. W klasyfikacji generalnej wśród kobiet najlepsze okazały się druhny z OSP Szynych, drugie miejsce zajęła OSP Wielki Wełcz, a trzecie drużyna z Piask. W kategorii młodzieżowej chłopców zatriumfowała jednostka OSP Szynych, za nią OSP Piaski II i OSP Piaski I.
Wśród dziewcząt najlepsze okazały się druhny z OSP Ruda, tuż za nimi druhny z OSP Dusocin. W tym roku po raz pierwszy konkurencje drużyn młodzieżowych zostały rozegrane według regulaminu CTiF – Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów.
W imprezie uczestniczył Wicestarosta Grudziądzki- Marek Szczepanowski i Sekretarz Powiatu, Sławomir Piernicki.

  • autor: Hanna Arendt, data: 2017-06-01
wyświetl galerię w Cooliris
  • autor: fot. Urząd Gminy w Grudziądzu

« wstecz

baner toplayer
odprac