Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 27 Stycznia 2020

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nagrody dla młodych ekologów

W miniony wtorek, 18 grudnia, w siedzibie Starostwa odbyło się podsumowanie I Regionalnego Konkursu Ekologicznego. W obecności Komisji Konkursowej oraz nauczycieli nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Joszua Flis ze Świecia nad Osą przed swoją szkolną koleżanką Wiktorią Waśniowską. Trzecie miejsce zajęli Jerzy Pestka z Szonowa i Filip Szwejkowski ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu. W nieoficjalnej rywalizacji "drużynowej" najlepsze okazało się Świecie nad Osą przed Rogóźnem i SP 21 z Grudziądza.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dulińska z Łasina. Drugie miejsce zdobyły exequo Justyna Heinrich również z Łasina, Katarzyna Kreft ze Świecia nad Osą oraz Karolina Kalinowska z Rogóźna. Trzecie miejsce przypadło Dominice Gołębiewskiej z Rogóźna. Zespołowo najlepszą okazała sie drużyna z Łasina przed Rogóźnem i Świeciem nad Osą.

Laureaci otrzymali w nagrodę śpiwory i karimaty (za I miejsce) oraz materace turystyczne (II i III miejsce). Tak zdobywcy pierwszych trzech miejsc, jak i pozostali wyróżnieni otrzymali również nagrody książkowe i dyplomy. Zakup nagród sfinansowano ze środków pozyskanych na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

komentarze (2) (Nagrody dla młodych ekologów)

drukuj (Nagrody dla młodych ekologów)

  • autor: Michał Kosowicz, data: 19.12.2007
wyświetl galerię w Cooliris
  • W oczekiwaniu na rozpoczęcie...
  • Kilka słów wstępu
  • Zaczynamy nagradzanie!
  • Najlepsza gimnazjalistka - Ola Dulińska z Łasina
  • Za chorego Joszuę Flisa nagrodę odebrała Wiktoria Waśniowska
  • Młodzi ekolodzy ze swoimi nagrodami

« wstecz