Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Powiat promował się w Toruniu

Powiat grudziądzki już po raz trzeci promował swoje walory turystyczne i kulinarne podczas inauguracji tegorocznego sezonu turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego. Zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu Prezentacja Pomorza i Kujaw odbyła się w sobotę (7 maja br.) na toruńskim Rynku Nowomiejskim.

Swoje oferty zaprezentowało ponad 40 wystawców, m.in. parki rozrywki z województwa, kujawsko-pomorscy harcerze oraz samorządy m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka, Kruszwicy, Inowrocławia, Tucholi, Brodnicy, powiatu bydgoskiego i Ciechocinka.

Stylizowana na średniowieczną chatę wiejską ekspozycja powiatu grudziądzkiego została przygotowana przez pracowników starostwa powiatowego we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Zielnowa. Na naszym stoisku na gości czekały regionalne specjały, m.in. szory, czyli placki zrobione z siadłego mleka, sody i mąki oraz duszonki, - plastry ziemniaków podawane z boczkiem, cebulą i kapustą kiszoną,kuch z glancem (swojska drożdżówka), mięsiwo z krupą (kasza jęczmienna z mięsem) oraz placki ziemniaczane i kawa zbożowa.

Smażone na miejscu przez gospodynie potrawy znikały w mgnieniu oka. Ich smak zachwalało wielu gości z kraju i z zagranicy. Naszą kuchnię docenił również Prezydent Torunia, Michał Zaleski (na zdjęciu).

Oprócz tradycji kulinarnych zwiedzający mieli okazję poznać atrakcje turystyczne naszego regionu. Goście otrzymali wydawnictwa promocyjne powiatu, a także monety przedstawiające Zamek w Radzyniu Chełmińskim i z wizerunkiem logo powiatu grudziądzkiego wybijane przez przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Zamku w Radzyniu Chełmińskim –Mieczysława Łatę i Benedykta Kalinowskiego.

W inauguracji sezonu turystycznego województwa wzięli również udział Starosta Grudziądzki, Marek Szczepanowski oraz Wicestarosta, Edmund Korgol.

komentarze (0) (Powiat promował się w Toruniu)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.05.09
wyświetl galerię w Cooliris
  • Od lewej: Mirosława Kalinowska, Jadwiga Szatkowska,...
    Od lewej: Mirosława Kalinowska, Jadwiga Szatkowska, Prezydent Torunia Michał Zaleski
  • Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego z Radzynia...
    Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego z Radzynia Chełmińskiego, od lewej: Benedykt Kalinowski, Mieczysław Łata

« wstecz

baner toplayer
23