Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Udana promocja powiatu

Spore zainteresowanie towarzyszyło promocyjnej ekspozycji powiatu, prezentowanej w ostatnią sobotę w ramach XXXV Wielkiego Turnieju Rycerskiego w Golubiu Dobrzyniu.

Prezentacja walorów turystycznych powiatu i bogactwa lokalnej kuchni, przygotowana przez delegację starostwa wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Zielnowa, odbyła się 2 lipca na golubskiej starówce. Największym zainteresowaniem wśród licznego grona odwiedzających nasze stoisko cieszyły się materiały promocyjne – tematyczne ulotki oraz wydawnictwa zawierające opisy i zdjęcia najważniejszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych naszego regionu.

Dopełnieniem ekspozycji powiatu była część kulinarna, podczas której goście mogli spróbować pysznych specjałów: szorów, czyli plackówzrobionych z zsiadłego mleka, sody i mąki oraz duszonek - plastrów ziemniaków podawanych z boczkiem, cebulą i kapustą kiszoną. Potrawy na miejscu przygotowywały gospodynie z Zielnowa.

Turniej rycerski trwał trzy dni, od piątku 01.07 do niedzieli, 03.07. W programie imprezy znalazły się m.in. przemarsz rycerstwa przez Golub – Dobrzyń, inscenizacje wydarzeń z czasów wojny trzynastoletniej, koncert zespołu „Stonehenge” na starówce golubskiej, pokaz fire show, wielki jarmark, golubskie gonitwy do pierścienia – turniej zręcznościowy oraz turniej konny rycerzy ciężkozbrojnych – kruszenie kopii.

Warto przypomnieć, że ekspozycja w Golubiu-Dobrzyniu to druga prezentacja powiatu grudziądzkiego w tym roku. Wcześniej, 7 maja br., nasz region promował się podczas targów inaugurujących sezon turystyczny województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu.

komentarze (0) (Udana promocja powiatu)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.07.04
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23