Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Rozsławia „Jagiellończyka”

Dominika Zawacka, 17–letnia uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie, laureatka ogólnopolskiego konkursu historycznego, spotkała się we wtorek (26 lipca br.) z gospodarzami powiatu grudziądzkiego. Konkursowe jury doceniło esej Dominiki pt. „Praca w dziejach mojej rodziny i społeczności lokalnej”.

Dominika jako jedyna z naszego województwa (i jedna z sześciu laureatów w kraju) została wyróżniona w tegorocznej, VI już edycji konkursu historycznego z cyklu „Historia i Życie”, organizowanego przez Fundację „Wiedza i Praktyka” oraz wydawnictwo „Wiedza i Praktyka” z Warszawy. Głównym założeniem konkursu jest uświadomienie młodzieży, jak wiele można zyskać sięgając do wartości i tradycji środowisk lokalnych i jak wiele można się nauczyć, podejmując własne poszukiwania badawcze.

- Do udziału w konkursie zachęciła mnie pani profesor od Historii pani Ilona Herzberg. W swoim eseju napisałam o najdawniejszym zawodzie w mojej rodzinie – kowalstwie, o doświadczeniach zawodowych moich przodków. Przygotowując się do napisania pracy przeprowadziłam wiele rozmów z tatą. To właśnie na kanwie jego opowiadań o naszej rodzinie napisałam swoją pracę – tłumaczy laureatka.

Za swoje osiągnięcie Dominika odebrała we wtorek gratulacje z rąk Starosty Marka Szczepanowskiego i Wicestarosty Edmunda Korgola. Dominice towarzyszyła dyrektor ZSP, Bernadeta Klonowska, która nie kryła dumy i radości z wyników swojej uczennicy.

Dominika jest niezwykle zdolną uczennicą – jej średnia to 5.67. Po ukończeniu liceum chciałaby podjąć studia na kierunku lingwistyka stosowana o profilu angielsko-rosyjskim. Uwielbia czytać książki. Ostatnio przeczytała powieść rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa – „Mistrz i Małgorzata”, którą gorąco wszystkim rekomenduje. Wakacje spędza pracowicie pomagając babci w pracy zawodowej.

komentarze (0) (Rozsławia „Jagiellończyka”)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.07.28
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23