Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Powiat zaprezentuje się w Bydgoszczy

Lokalne atrakcje turystyczno-przyrodnicze oraz wyroby lokalnej kuchni zaprezentuje turystom w najbliższą sobotę (21 kwietnia br.), podczas inauguracji sezonu turystycznego województwa kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy, powiat grudziądzki. Organizatorem imprezy jest Bydgoskie Centrum Informacji.

Na naszym stoisku odwiedzający, oprócz materiałów promocyjnych, znajdą oferty ośrodków wypoczynkowych znajdujących się na terenie powiatu - „Casus” w Łasinie oraz „Delfin” nad Jeziorem Rudnickim. Chcemy zainteresować przyjezdnych malowniczymi i atrakcyjnymi turystycznie zakątkami, a także zachęcić ich do spędzania wypoczynku w powiecie grudziądzkim. Ekspozycji towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna przedstawiającą niezwykle cenne i rzadkie obiekty zabytkowe i przyrodnicze, dobrze wyposażoną bazę noclegową Casus i Delfin, jak również wiele ciekawych atrakcji oferowanych przez te ośrodki.

Na gości-smakoszy czekać będą specjały kuchni lokalnej – kluski ziemniaczane z cebulą i kiełbasą, zupa jarzynowa z dodatkiem mięsa, tzw. „kociołek pomorski”, kuch z glancem oraz placki zrobione z zsiadłego mleka - „Szory”, przygotowane przez gospodynie z Koła w Zielnowie.

Impreza odbędzie się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej i potrwa od godz. 10.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!

komentarze (0) (Powiat zaprezentuje się w Bydgoszczy)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2012.04.17

« wstecz

baner toplayer
23