Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nasz powiat na „Zielonej Wyspie”

„Kujawsko-Pomorskie – Zielona Wyspa"– pod takim hasłem zainaugurowano w ostatnią sobotę w Bydgoszczy sezon turystyczny województwa kujawsko-pomorskiego. Swoją ofertę turystyczną w ramach imprezy zaprezentował również powiat grudziądzki.

Na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej swoje produkty turystyczne przedstawiały m.in. Lokalne Grupy Działania, Lokalne Organizacje Turystyczne, harcerze oraz samorządy miejskie, gminne i powiatowe.

Nasze stoisko promocyjne sąsiadowało z prezentacjami Urzędu Miasta i Gminy Brodnica oraz Urzędu Gminy w Nowem. Kramik powiatu przyciągał uwagę odwiedzających aranżacją w stylu wiejskiej chaty, w której serwowane były przysmaki lokalnej kuchni – kuch z glancem, kluski ziemniaczane, zupa jarzynowa z dodatkiem mięsa – „kociołek pomorski” oraz placki z zsiadłego mleka – „Szory”. Do współpracy przy promocji naszego powiatu zaprosiliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych, gospodynie z Koła w Zielnowie pod przewodnictwem Jadwigi Szatkowskiej. Przyrządzane gościom na miejscu specjały rozchodziły się w mgnieniu oka, podobnie jak przepisy na ich wykonanie.

W tym roku do reprezentacji powiatu przyłączyli się Tadeusz Rauchfleisz (członek grudziądzkiego PTTK i autor wielu publikacji o powiecie grudziądzkim) oraz przedstawiciele ośrodka wypoczynkowego „Casus” znajdującego się na terenie powiatu (w gminie Łasin).

- Powiat grudziądzki postrzegany jest przede wszystkim jako powiat rolniczy. Zależało nam żeby pokazać turystom jego zasoby turystyczne i przyrodnicze, jakie skrywają urokliwe tereny okolicznych miejscowości położonych za miastem Grudziądzem, a które są idealnym miejscem wypoczynku. Informowaliśmy odwiedzających o najciekawszych zakątkach i obiektach przyrodniczych, a także ośrodkach wypoczynkowych znajdujących się na naszym terenie – „Casus” w Łasinie i „Delfin” w Białym Borze (gmina Grudziądz). W tym celu rozdawane były ulotki, widokówki i wizytówki z podstawowymi informacjami dot. bazy noclegowej i atrakcji oferowanych przez te ośrodki – mówi kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, Dorota Kaczerowska.

Organizatorem imprezy było Bydgoskie Centrum Informacji, a partnerem imprezy – Urząd Marszałkowski w Toruniu.

komentarze (0) (Nasz powiat na „Zielonej Wyspie”)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2012.04.24
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23